SŁOMKI

Zarówno małe i starsze dzieci nie lubią pić z kubka bez słomki. Dlatego też z myślą o zachęceniu ich do częstszego picia przygotowaliśmy dla rodziców ofertę słomek wielokrotnego użytku, które można bezpiecznie używać nawet po pierwszych miesiącach odstawienia dziecka od butelki. Ich kolorowy kolor lub fikuśny wygląd bez wątpienia przyciągnie wzrok malca, a sam proces zaciągania napoju przez słomkę sprawi, że pobudzi pracę mięśni klatki piersiowej i płuc.


Zalety wykorzystania słomek dla dzieci

Przejście z butelki ze smoczkiem na picie przez słomkę to duży krok w stronę zdobycia samodzielności przez dziecko. Mianowicie wykorzystanie słomki uczy go samokontroli, poprzez obserwację i decydowanie ile napoju chce się napić w bieżącej chwili. Co więcej takie picie ze słomką zmniejsza ryzyko wylania się płynu na ziemię, dzięki czemu dzieci są pewniejsze siebie, gdy z nich piją. Oprócz tego słomki są odpowiednie dla zimnych i gorących napojów, na skutek czego mogą pomóc rozwijać zmysł percepcji termicznej poprzez dotyk.

Ponadto słomka dostarcza pewną formę kreatywnej zabawy, bowiem wygląd i proces zaciągania napoju sprawia, że dzieci od razu są zainteresowane jej użyciem. Powoduje to, że chcą one częściej sięgać po napoje - a o to chodzi chyba większości rodzicom. Dlaczego? Dlatego, że dzieci podchodzą z pewną dozą nieufności do napojów w kubkach. Na całe szczęście słomki znakomicie się tej dziecięcej ostrożności pozbywają.

Ekologiczne słomki wielokrotnego użytku

W naszym sklepie przygotowaliśmy kilka rodzajów słomek dla dzieci, w tym wykonanych ze stali nierdzewnej i silikonu. Przeznaczone są one do wielokrotnego użytku, co pozwala cieszyć się nimi przez długie lata.

Aby zachować czystość tego rodzaju słomek, wystarczy je wyczyścić za pomocą specjalnej szczoteczki zwykle dołączonej do kompletu. Dzięki temu z łatwością można zachować higieniczność, nie zaśmiecając tym samym środowiska. W przeciwieństwie do jednorazowych słomek charakteryzują się wysoką wytrzymałością, przez co w ogóle nie przeciekają.

Jeśli chodzi o małe dzieci to szczególnie polecamy kupić słomki silikonowe, ponieważ ich materiał nie nagrzewa się ani zmraża pod wpływem temperatury napoju. Poza tym są odporne na podgryzanie, miękkie i przyjemne w dotyku oraz bezpieczne dla zębów i dziąseł dziecka.

Dlaczego picie przez słomkę jest zalecane przez stomatologów i logopedów?

Stomatolodzy i logopedzi zalecają bardzo często picie przez słomkę dzieciom między 8 a 10 miesiącem życia, ponieważ ma ono bardzo dobry wpływ na rozwój jamy ustnej, układu oddechowego i aparatu mowy. Wynika to z tego, że dzieci pijąc układają usta w dziubek, zapobiegają powstawaniu wad zgryzu, ćwiczą oraz wzmacniają mięśnie twarzy, klatki piersiowej i płuc, a także uczą się prawidłowego oddechu. Warto podkreślić, że słomki bardziej przygotowują dziecko do mówienia, wskutek ćwiczeń warg, języka i jednocześnie mięśni twarzy.