BUTELKI

Butelki do karmienia to absolutny must-have wyprawki dla niemowlaka, gdyż mogą okazać się kluczowe w jego pierwszych miesiącach życia, gdy mamie nie jest dane karmienie piersią, bądź też zdecyduje się na mieszane lub wyłączne karmienie butelką. Z tego też powodu przygotowaliśmy dla Państwa osobną ofertę butelek ze smoczkami o wolnym przepływie, które jak najwierniej naśladują naturalny proces odciągania pokarmu. Doskonale sprawdzają się także jako pomoc w odstawieniu dziecka od piersi.


Butelki do karmienia naśladujące pierś

Bardzo często zdarza się, że matki decydują się na karmienie dziecka w systemie mieszanym lub wyłącznie za pomocą butelki. Co więcej istnieje wiele sytuacji, w których młoda mama nie może z jakiejś przyczyny naturalnie karmić piersią, dlatego też butelka jest niezbędna w kompletowaniu wyprawki dla niemowlaka. To właśnie dzięki niej dziecku wydaje się, że pije prosto z piersi matki. Dzieje się tak, ponieważ butelka jest zakończona miękkim smoczkiem do ssania, który w zależności od modelu zapewnia różne stopnie przepływu płynu. Pozwala to znakomicie dostosować butelkę do potrzeb dziecka, by regularnie oddychało w trakcie przyjmowania gęstego lub rzadkiego pokarmu.

Dlaczego butelka do karmienia jest niezbędna dla niemowlaka?

Zgodnie z powyższym butelki ze smoczkiem to obowiązkowy gadżet, który umożliwia każdej osobie z rodziny nakarmić dziecko bez pomocy matki. Pomaga ona znacznie zacieśnić więzi z ojcem, podczas gdy kobieta potrzebuje odpoczynku.

Oprócz tego są kluczowe w momencie odstawienia dziecka od piersi, czyli przejścia na karmienie przez smoczek. Butelka do karmienia stanowi bowiem kolejny etap przed samą nauką picia przez kubek niekapek. Inną zaletą tego rozwiązania jest to, że niektóre modele butelek wykonane są w specjalny sposób, dostarczając efektywne działanie antykolkowe.

Twoje dziecko cierpi na kolkę niemowlęcą? Kup butelkę antykolkową

Dzieci już od drugiego tygodnia życia mogą cierpieć na kolkę i wzdęcia. Niestety nie ma na to zupełnie skutecznej metody, ale można wykorzystać pewne akcesoria, które pomogą zapobiec oraz zmniejszyć odczuwany dyskomfort związany z brzuchem i czkawką. Jednym takim przedmiotem jest butelka do karmienia, lecz nie byle jaka. Chodzi dokładnie o butelkę antykolkową o specjalnej budowie, mającej na celu usuwać nadmiar powietrza ze smoczka. W rezultacie powietrze nie dostaje się do przewodu pokarmowego dziecka, przez co nie powoduje gazów.