KUBKI

Z przyjemnością przedstawiamy kubki do karmienia dla małych i starszych dzieci, które z pewnością ułatwią naukę samodzielnego picia. Ich kształt jest specjalnie wyprofilowany do możliwości niemowląt tak, aby dobrze trzymał się w dłoniach i pomógł wykorzystać nabyte zdolności. Co więcej wybrane przez nas kubki są wykonane z odpornych na uszkodzenia materiałów, dzięki czemu nawet upadek z dużej wysokości nic im nie zrobi.


Czy kubek do karmienia jest faktycznie potrzebny?

Oczywiście, że tak! Kubek stanowi jedno z głównych akcesoriów do karmienia dla dzieci i niemowląt, bez którego rodzice nie obejdą się w ich pierwszych latach wychowania. Dzięki niemu samodzielna nauka picia z kubka przychodzi znacznie szybciej, gdyż przypomina on rzecz z której piją dorośli. Co więcej rodzice nie muszą stale podawać płynów i nadzorować dzieci, bowiem potrafią same przechylać kubeczek, dostosowując jego tempo picia.

Kubki dostosowane do potrzeb dzieci

Zaletą kubków stworzonych dla dzieci jest to, że są one wykonane z wysokiej jakości materiałów (np. silikonu), które cechują się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Co więcej nie są one takie ciężkie, jak zwykłe kubki - stąd też ich przechylanie w dłoniach to żaden problem.

Kształt kubka jest dostosowany do potrzeb niemowląt, przez co zwykle posiada dwa uchwyty do trzymania, by dziecku było wygodniej. Oprócz tego, kubki dziecięce posiadają pokrywy do zamykania z dziubkiem lub słomką, co pozwala zmniejszyć ryzyko ochlapania się podczas picia.

Od kiedy można uczyć dziecko samodzielnego jedzenia?

Tak naprawdę, roczne dzieci mogą już jeść niemal wszystkie potrawy o stałej lub płynnej konsystencji, ale umiejętności motoryczne im to znacznie utrudniają. Dlatego też bardzo ważne jest wprowadzenie jak najszybciej nauki samodzielnego jedzenia, aby szybciej rozwinąć ich zdolności i koordynację ruchową.

Wobec tego kubki można wprowadzić już od pierwszego roku życia. W dodatku odgrywają one również istotną rolę w odstawieniu smoczków do ssania. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim modele kubków o pochylonym kształcie, w których dziecko jest w stanie zobaczyć płyn, znajdujący się w środku. To sprawia, że dziecko podczas picia uczy się, ile jest płynu i jak bardzo powinien przechylić kubek, by móc się napić.