ZABAWKI DO PIASKU

Każde dziecko od najmłodszych lat uwielbia przesiadywać w piaskownicy. Dlatego też umożliw mu to i kup zestaw atrakcyjnych zabawek do piasku, które pomogą mu stworzyć wyjątkowe arcydzieła. Na pewno potrzebować będzie łopatki, grabek, wiaderka, sitka czy foremek o różnych kształtach. Zabawa w piaskownicy pomaga dzieciom nawiązywać nowe kontakty i co ważniejsze uczyć się dzielenia zabawkami z innymi dziećmi. Wybierając zabawki u nas możesz mieć pewność, że są wykonane z naturalnych materiałów.


Piaskownica jako miejsce spotkań

Gdzie mają się spotykać dzieci, jak nie w piaskownicy? Piaskownica na placu zabaw to jedno z głównych miejsc spotkań, gdzie zbierają się maluchy w różnej grupie wiekowej. W ten sposób poznają nowe osoby i zawierają przyjaźnie na całe życie.

Jednak to nie wszystko, a mianowicie główną zaletą zabaw w piaskownicy jest to, że dzieci uczą się ze sobą współpracować, rywalizować i dzielić zabawkami. To bardzo istotny element wychowania, stąd też w żłobku i przedszkolu często znajduje się wyznaczone do tego miejsce.

Na plaży dzieci są pochłonięte zabawą w piasku

Jeśli nie jesteś za piaskownicą jako miejscem do zabawy ze względów higienicznych, to z pewnością zabierasz swoje dziecko nad morze lub jezioro, gdzie z każdej strony otacza go piasek. Plaża to ulubione miejsce, ponieważ dzieci mogą budować wielkie konstrukcję bez ograniczeń. Co więcej w pobliżu jest woda, którą mogą wykorzystać do tworzenia własnych fos, rzek czy tuneli wokół zamków.

Piasek zajmuje dzieci na tak długo, że rodzice mogą w spokoju poczytać sobie książkę. W ten sposób wypad wakacyjny nie będzie tylko świetną rozrywką dla dziecka, ale też dobrym odpoczynkiem dla rodziców.

Sprawdzone zabawki do piasku

Aby dzieci mogły tworzyć dowolne budowle według własnej wyobraźni potrzebna im będzie łopatka, grabki, miska, sitko, foremki i wiaderko. Tworzą one podstawowy zestaw do zabaw sensorycznych oraz eksploracji przyrody z piaskiem i wodą.

W efekcie dzieci są w stanie wykopać naprawdę głębokie dołki, napełnić je wodą, wyrównać ściany i oczywiście nanieść na siebie dowolną ilość piasku, by tworzyły jakiś konkretny kształt. Zwykle w pierwszej kolejności budują zamki, lecz później zaczynają od bardziej fantazyjnych budowli, które rozwijają ich wyobraźnię i zmysł przestrzenny.