PRZYTULANKI

Maluchy uwielbiają nasze przytulanki. Nic dziwnego! Mięciutkie, piękne misie, króliki, słonie i inne zwierzątka dotrzymują dzieciom towarzystwa już od pierwszych dni życia. Maskotki, które mamy w sprzedaży, są całkowicie bezpieczne dla niemowląt, ponieważ zostały wyprodukowane z certyfikowanych, naturalnych surowców, z którymi dziecko może mieć bliską styczność.

Unikatowe wzornictwo to znak rozpoznawczy przytulanek marki Main Sauvage, docierających do firmy prosto z Boliwii, gdzie, zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu (fair trade), są ręcznie tkane z alpakowej wełny: naturalnie antybakteryjnej oraz hipoalergicznej. Dużą popularnością cieszą się również ultramiękkie przytulanki Hvid, także wykonane ręcznie z wełny merynosów, niedrażniącej delikatnej, nawet najbardziej skłonnej do podrażnień skóry niemowlęcia. Zachęcamy do poznania wszystkich naszych przytulanek. Wśród nich na pewno znajdzie się ta, którą Twoje dziecko pokocha najbardziej.


Maskotka czyli pierwszy przyjaciel dziecka

Pierwszym przyjacielem małego dziecka bez dwóch zdań zostaje maskotka, którą otrzymuje niemal zaraz po urodzeniu. To właśnie ona towarzyszy mu w łóżeczku, wózku, gniazdku i innym miejscu, gdzie obecnie znajduje się dziecko. Z jej pomocą niemowlę czuje się mniej zestresowane, gdyż maskotka przybiera znajomy zapach, przez co tuląc się do niej jest jego "kotwicą" w nowym środowisku. Tego rodzaju zabawka daje zatem poczucie bezpieczeństwa i jest w stanie uspokoić dziecko.

Inne korzyści przytulanek dla dzieci

Przytulanki oprócz bycia najlepszym przyjacielem niemowlaka mają jeszcze inne zalety. Mianowicie pełnią często funkcję poduszki, która zwiększa poczucie komfortu podczas snu. Co więcej mogą być jedną z głównych dekoracji pokoju dziecięcego, zabawką do samodzielnej i wspólnej zabawy z rodziną, prezentem na dowolną okazję dla dziecka, a nawet potrafią zastąpić rodziców, gdy nie ma ich z jakiegoś powodu w pobliżu.

Warto zaznaczyć, że maskotki mają duże znaczenie dla rozwoju niemowląt, gdyż opieka nad misiem sprawia, że rozwija się w dzieciach empatia. Dokładniej rzecz biorąc zaczynają dbać o dobro swojego misia, naśladują swoich rodziców w opiece i starają się zapobiegać jego krzywdzie.

Jakie przytulanki nadają się dla niemowląt?

Niemowlęta uwielbiają się tulić do pluszowych misiów, dlatego też powinny być wykonane z naturalnych materiałów, które nie podrażnią i nie uczulą ich skóry. Co więcej maskotki dla niemowląt powinny być miękkie i przyjemne w dotyku, nie posiadać małych ruchomych elementów, a także mieć estetycznie wykończone, by ich wygląd przyciągał do siebie niemowlę.

Jako że pluszaki będą towarzyszyć im od pierwszych dni w domu, warto aby pobudzały zmysły i stymulowały bodźce. W tym pomogą konkretne przytulanki sensoryczne z wielokolorowym motywem i funkcją wydawania dźwięków. Dzięki temu niemowlę zaczyna uczyć się odróżniać kolory i słyszeć różne dźwięki. Sprawdź, jakie przytulnaki sensoryczne znajdziesz w naszym katalogu zabawek dla dzieci.