Opowiedz coś strasznego, Albercie Wydawnictwo Zakamarki
    Wyd. Zakamarki

    Opowiedz coś strasznego, Albercie Wydawnictwo Zakamarki

    24,90 zł
    Brutto

    Albert dostał pracę! Cały wieczór będzie nianią. Nakarmi Malucha, położy go spać i poczyta mu książkę na dobranoc Okazuje się jednak, że to nie takie proste, bo Maluch chce wszystko SAM! W dodatku wcale nie chce słuchać historii o myszce ani o kurczaczku, tylko o ...

    • Bezpieczne płatności i szyfrowanie danych Bezpieczne płatności i szyfrowanie danych
    • Szybka dostawa realizowanych zamówień Szybka dostawa realizowanych zamówień
    • Przejrzyste zasady reklamacji i zwrotów Przejrzyste zasady reklamacji i zwrotów

    tekst: Gunilla Bergström

    Wydawnictwo:
    Zakamarki
    Klasa:
    3+
    Data premiery:
    2020-09-24
    Rok wydania:
    2020
    Oprawa:
    twarda
    Format:
    235x170x10 mm
    Strony:
    32

    Albert lubi dni, kiedy mają z tatą dużo do zrobienia. Bardzo się wtedy spieszą, a tata zapomina o swoich złotych myślach i mądrych radach. W takie dni wszystko się może zdarzyć!


    Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

    Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

    W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.

    tłumaczenie:
    Katarzyna Skalska
    tytuł oryginału:
    Vad sa pappa Åberg?
    język oryginału:
    szwedzki

    Szczegóły produktu

    Szybkie porównanie

    Produkt
    Mali WIELCY. Frida Kahlo SMART BOOKS Mali WIELCY. Frida Kahlo SMART BOOKS Mali WIELCY. Maria Skłodowska-Curie SMART BOOKS Mali WIELCY. Maria Skłodowska-Curie SMART BOOKS Mali WIELCY. Coco Chanel SMART BOOKS Mali WIELCY. Coco Chanel SMART BOOKS Mali WIELCY. Stephen Hawking SMART BOOKS Mali WIELCY. Stephen Hawking SMART BOOKS
    Dostępność
    Cena
    34,99 zł
    34,99 zł
    34,99 zł
    34,99 zł
    Opis

    Poznaj historię Fridy Kahlo! Kiedy Frida była dzieckiem, ciężko zachorowała, a kilka lat później straszny wypadek całkowicie odmienił jej życie. Przykuta miesiącami do łóżka zajęła się malarstwem. Jej autoportrety wyrażające ból i cierpienie, miłość do życia i wolę walki uczyniły ją jedną z najbardziej znanych artystek na świecie. 

    Mała Maria była bystrą dziewczynką i bardzo chciała się uczyć. Nie pozwolono jej studiować na polskim uniwersytecie, ponieważ była kobietą. Nie przeszkodziło to Marii zostać naukowczynią, a jej wybitne osiągnięcia zyskały uznanie na całym świecie i do dziś są wykorzystywane w medycynie. Jako pierwsza i jedyna kobieta w historii została dwukrotnie uhonorowana Nagrodą Nobla. 

    Poznaj historię Coco Chanel! Mała Gabrielle po śmierci mamy trafiła do sierocińca, gdzie zakonnice nauczyły ją jak się posługiwać igłą i nitką. Kilka lat później została szwaczką, śpiewała w kabarecie, tworzyła kapelusze aby w końcu zacząć robić to, co zawsze chciała: projektować ubrania własnego pomysłu. 

    Stephen w szkole uczył się przeciętnie, ale dzięki wyjątkowym zainteresowaniom został przyjęty na dwie najlepsze brytyjskie uczelnie: Oksford i Cambridge. Wkrótce stwierdzono u niego nieuleczalną chorobę, a lekarze nie dawali mu żadnych szans na wygraną. Jego ciekawość świata pozwoliła mu dokonać jednego z najważniejszych odkryć XX wieku: opisać promieniowanie Hawkinga.

    Brak cech do porównania