Atlas podróżników. Historie wypraw na krańce światA DWIE SIOSTRY

Pełen imponujących ilustracji i niezwykłych przygód album o odkrywcach i podróżnikach z różnych epok i różnych części świata. Książka nagrodzona prestiżową BolognaRagazzi Award 2019.

54,90 

Na stanie

Dodaj do listy życzeń

Pieszo, konno, na grzbiecie wielbłąda, na pokładzie statku śmiałkowie od wieków wyprawiali się w nieznane, by poznać najdalsze krańce Ziemi. Przeżywali niezwykłe przygody i wracali z opowieściami o odległych krainach, ich mieszkańcach i odmiennych kulturach.

Poznajcie ich podróżników z dawnych i nie tak dawnych czasów. Mnichów, uczonych i kupców, obieżyświatów europejskich, chińskich i arabskich. Słynnych, jak Marco Polo, Aleksander von Humboldt czy Karol Darwin i nieco mniej znanych, a nie mniej ciekawych, jak Pyteasz, Xuanzang czy kobiety podróżniczki: Jeanne Baret i Mary Kingsley. Przeczytajcie o ich wyprawach i przekonajcie się, jak potężną siłą jest pragnienie, by sprawdzić, co kryje się poza granicami znanego świata.
Udanych podróży!
W 2019 roku książka otrzymała prestiżową BolognaRagazzi Award jedną w najważniejszych nagród w dziedzinie książki dziecięcej w kategorii non fiction.
Książka czyni postaci historyczne bardziej ludzkimi, ukazując ich życie osobiste i motywacje ich poszukiwań, nie tylko ekonomiczne czy religijne, ale także wynikające z odwiecznego ludzkiego pragnienia zmierzenia się z nieznanym. Niezależność i odwaga podróżników została po mistrzowsku zinterpretowana przez Bernardo Carvalho, wszechstronnego artystę o niewiarygodnie szerokim wachlarzu technik. Wyraziste czarno-białe ilustracje malowane tuszem przedstawiające ludzi i miejsca przeplatają się z pełnymi barw akrylowymi obrazami tajemniczych abstrakcyjnych krajobrazów. Połączenie stylów i szeroka, otwarta perspektywa pozwalają czytelnikom swobodnie podróżować po ich własnych wyobrażonych światach.
Z werdyktu jury BolognaRagazzi Award

Autor:
Isabel Minhós Martins, Bernardo P. Carvalho, Tomasz Pindel

Wydawnictwo:
Dwie Siostry

Data premiery:
2021-05-05

Rok wydania:
2021

Oprawa:
twarda

Format:
300×240 mm

Strony:
136

Marka