KOSMETYKI

Małe dzieci mają wrażliwą nie wykształconą jeszcze skórę, przez co ulega łatwiej podrażnieniom, przesuszeniu i nie toleruje większości substancji, zawartych w kosmetykach do pielęgnacji ciała. Dlatego też przygotowaliśmy listę produktów, zawierających wyłącznie delikatne preparaty do mycia i innych zabiegów pielęgnacyjnych, które wzmacniają naturalną warstwę ochronną na powierzchni naskórka u niemowląt. Znajdziesz tutaj między innymi kremy, balsamy, żele, spraye, olejki, szampony, odżywki i pomadki.


Jakich kosmetyków używa się do pielęgnacji niemowlęcia?

Jako, że dziecko posiada niedojrzałą skórę potrzebuje specjalnych preparatów do kąpieli pozbawionych chemii, w tym substancji zapachowych i barwników. Największym problemem takiej skóry jest to, że przy bezpośrednim kontakcie szybko wchłania dostarczone substancje. Dlatego też kosmetyki do pielęgnacji dla niemowląt powinny zawierać wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu nie podrażnią i nie uczulą ich w żaden sposób.

Dobrze by było, aby posiadały neutralne pH, skład bogaty w substancje łagodzące i nawilżające oraz wzmacniały barierę naskórkową, gdyż niewykształcona skóra jest narażona na przesuszanie się.

Czym można umyć noworodka?

W pierwszych miesiącach życia dziecka warto postawić jedynie na łagodny płyn do mycia, który można użyć do mycia zarówno całego ciała, głowy, jak i włosów. Bowiem noworodek jest niezwykle wrażliwy, przez co zbyt intensywne działanie może doprowadzić do problemów skórnych. Z tej racji warto oprzeć pielęgnację o jedynie pojedyncze kosmetyki, a dopiero później wprowadzić pozostałe rodzaje, takie jak szampon, żel, mydło czy innego typu odżywki.

Jakie kosmetyki przygotować w wyprawce dla niemowlaka?

Oprócz kosmetyków do kąpieli bardzo ważne miejsce zajmują produkty do pielęgnacji okolic intymnych, ponieważ na skutek noszenia pieluch dzieci są narażone na obtarcia, odparzenia czy nawet wypryski. Aby przeciwdziałać tym problemom potrzebują różnego rodzaju zasypek, oliwek, kremów i maści do przewijania. Stąd też stanowią one podstawowy zestaw kosmetyków, który powinien znaleźć się w każdym domu.