WEŁNA

Wełna merino to zdecydowanie jeden z naszych ulubionych materiałów. Owce, z których jest pozyskiwana zamieszkują góry w których panują ekstremalne warunki, latem temperatury wahają się w okolicach +30ºC, zaś zimą spadają do -30ºC, w związku z tym merynosy musiały przystosować się do tego klimatu. Dzięki temu wełna merino ma cudowne właściwości termoregulacyjne co w uproszczeniu oznacza, że zimą grzeje, a latem chłodzi zapewniając optymalną temperaturę. Jest to szczególnie przydatne w przypadku małych dzieci, których system termoregulacji dopiero dojrzewa. Ale to nie jedyna jej zaleta. Wełna merino jest też przewiewna, odprowadza pot na zewnątrz, ma właściwości samoczyszczące, antyalergiczne oraz antybakteryjne. Ponadto jest niesamowicie miękka, nie gryzie ani nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry, a także elastyczna. Mimo to ubrania z wełny merino zachowują swój kształt przez wiele lat. W dziale WEŁNA znajdziecie zarówno termoaktywne ubrania (m.in. body, kurtki, legginsy, podkoszulki, kombinezony, czapki, kominiarki) z wełny merino, a także tekstylia (koce, kokony), kapcie i wiele więcej!


Kiedy sprawdzają się wyroby wełniane dla dzieci?

Ciepłe wełniane tkaniny zapewniają komfort i wygodę w zimowe dni, gdy na zewnątrz panuje mróz. Zimą staramy się wybierać grubsze ubrania i akcesoria dla dzieci, które wpływają na to, czy niemowlę zmarznie w wózku. Stąd też wełnę zaliczono do podstawowej grupy materiałów na zimę, która posiada szereg atutów.

Oczywiście inne artykuły z cieńszej warstwy wełny nadają się również do korzystania z nich wiosną lub latem, gdyż posiadają znakomite właściwości termoregulacyjne. Oznacza to, że materiał odpowiednio dopasowuje się do temperatury ciała i otoczenia, co z kolei zapobiega sytuacji przegrzania, bądź wyziębienia się dziecka. Sprawdź, z jakiej konkretnie wełny poleca się stosować produkty dla dzieci.

Zalety dziecięcych ubrań i tekstyliów z wełny merino?

Wełna merino to popularny naturalny materiał wykorzystywany do produkcji ubrań i tekstyliów dla dzieci. Cechuje ją wyjątkowa elastyczność, wytrzymałość oraz właściwości, dzięki którym rodzice mogą zadbać o najwyższy komfort, zdrowie i bezpieczne warunki użytkowania. Mianowicie doskonale reguluje temperaturę ciała do otaczającego środowiska, odprowadza wilgoć i pot oraz jest przewiewna i antybakteryjna. W efekcie wszelkie ubrania i tekstylia z wełny merino można stosować zarówno w cieplejsze, jak i chłodniejsze dni.

Ponadto warto zaznaczyć, że ich faktura jest niezwykle miękka, delikatna, przyjemna w dotyku i tym samym niedrapiąca. Dzięki czemu efektywnie zapobiegamy podrażnieniu wrażliwej skóry dziecka, tak jak ma to w zwyczaju odzież z tworzyw sztucznych. Oprócz tego jest odporna na zapachy i zabrudzenia, przez co stanowi dobre rozwiązanie dla alergików.

Jakie artykuły dziecięce zebraliśmy w katalogu wełna?

W danym katalogu zebraliśmy potrzebne ubrania, akcesoria i tekstylia do otulenia dzieci, które dobrze zatrzymują ciepło przy ciele. Wszystkie zimowe artykuły dziecięce zostały wykonane z cenionej wełny merino, będącej w stanie znieść najsilniejszy mróz. Przede wszystkim znajdą Państwo tutaj koce, maty, kurtki, kombinezony, piżamy, kapcie, czapki, rękawiczki i szaliki, a także górne i dolne elementy dziecięcej garderoby do chodzenia na co dzień.