SPF - FILTRY PRZECIWSŁONECZNE

Nie masz pojęcia, jakie kosmetyki można użyć na delikatną skórę swojego maleńkiego dziecka, aby skutecznie zabezpieczyć ją przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych? Nic się nie martw! W tym miejscu zebraliśmy wyłącznie bezpieczne preparaty kosmetyczne bez sztucznych barwników, syntetycznych emulgatorów PEG, parabenów, SLS-ów, SLES-ów oraz zapachów zawierających alergeny. Wobec tego znajdziesz tutaj kosmetyki z wysokim filtrem SPF dla dzieci i dorosłych w postaci przyjemnie miękkiej emulsji, sprayu lub balsamu do ciała.


Przed czym chronią kosmetyki z filtrem SPF?

Promieniowanie słoneczne docierające do skóry wywołuje niekorzystne zmiany zachodzące w komórkach, dlatego też nikt nie powinien zbyt długo przebywać na słońcu. Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i niemowląt, ponieważ posiadają one cieńszą i wrażliwszą skórę od dorosłych, przez co słońce ma na nie większy wpływ. Mianowicie są bardziej narażone na udar słoneczny, oparzenia słoneczne a nawet możliwość pojawienia się nowotworu skóry.

Wobec tego kosmetyki z filtrem SPF są niezbędne letnią porą, gdy dzieci często przebywają na zewnątrz. Z ich pomocą promienie ultrafioletowe odbijają się od skóry, a nie przenikają w głąb jej warstw.

Pod jaką postacią można dostać filtr przeciwsłoneczny dla dzieci?

W przypadku dzieci najlepiej sprawdzają się lekkie kremy, spraye i mgiełki, które z łatwością można nałożyć na skórę. Każda forma jest tak samo skuteczna, lecz w przypadku ruchliwych maluchów polecamy mieć pod ręką spray, umożliwiający szybką aplikację na ciało, by po kilkudziesięciu minutach móc poprawić starą warstwę filtru. Albowiem stosowanie kosmetyku w odpowiedniej częstotliwości pozwoli nam prawidłowo zabezpieczyć wrażliwą skórę naszego dziecka.

Jaki SPF powinien mieć kosmetyk dla niemowląt?

Niemowlęta spędzające leniwie czas na świeżym powietrzu powinny posiadać na sobie wysoką ochronę w postaci nałożonej warstwy kosmetyku z filtrem przeciwsłonecznym. Aby mieć pewność, że niemowlę jest bezpieczne na słońcu kosmetyk musi mieć co najmniej filtr SPF 50+. Wtedy i tylko wtedy, możemy bez żadnych obaw przebywać z nim dłużej na dworze w pełnym słońcu.

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie kosmetyki z filtrem mogą być stosowane u niemowląt. Albowiem zaleca się unikać kremów, balsamów, sprayów czy mgiełek ze sztucznymi substancjami w składzie, gdyż mogą one wywołać podrażnienia na skórze. Jedynie preparaty oparte na naturalnych filtrach mineralnych dobrze sprawdzą się w ochronie najmłodszych dzieci.