SMOCZKI I ZAWIESZKI

Przygotuj się na przyjście na świat dziecka i kup smoczek, który nie jeden raz pomoże Ci go uspokoić w nocy. Pamiętaj, aby dokupić do niego specjalną zawieszkę, dzięki której nie zgubisz smoczka przy drobnej chwili nieuwagi. Co więcej zawieszka pozwoli utrzymać smoczek w zupełnej czystości, gdyż przyczepiając go do ubrania, łóżeczka czy wózka zapobiegniemy niechcianemu upadkowi na ziemię.


Smoczek jako wielofunkcyjny gadżet dla noworodka

Jako że niemowlęta po urodzeniu posiadają naturalną potrzebę ssania - powinno się ją zaspokoić poprzez odpowiedni smoczek, który będzie zbliżony budową do kształtu brodawki piersi matki. W ten sposób niemowlę nie zniechęci się do ssania mleka prosto od swojej mamy. Oprócz tego smoczki dla noworodków ułatwiają je wyciszyć i uspokoić, gdy są niezadowolone lub zestresowane. Z kolei jego budowa spłaszczona od języka a wypukła od podniebienia sprawia, że zapobiega powstawaniu wad zgryzu.

Co zrobić, gdy dziecko niechętnie bierze smoczek?

Jeśli Twoje dziecko nie lubi kupionego smoczka i nie chce brać go do buzi, nic się nie martw. To zupełnie normalna sytuacja, gdyż dzieci mają swoje indywidualne potrzeby, wynikające z budowy anatomicznej jego jamy ustnej. Dlatego też może potrzebować innego modelu smoczka do ssania.

Najlepiej, aby w wyprawce przygotować kilka smoczków, z czego jeden z nich na pewno stanie się jego ulubionym przyjacielem. Warto także zasięgnąć porady lekarza lub położnej, by wiedzieć jaki konkretnie model kupić dla swojego dziecka.

Zawieszka - niezbędny dodatek do smoczka

Wybierając smoczki do ssania należałoby także dobrać do nich zawieszkę, która będzie zapobiegać jego upadaniu prosto na ziemię i tym samym zgubieniu. Zawieszki służą do przypinania smoczka do ubranka, kocyka, zabawki, łóżeczka czy materiału wózka. Pozwala to trzymać smoczek zawsze przy dziecku, dzięki czemu nie musimy więcej go szukać po pokoju. Poza tym, smoczki z zawieszką są bardziej higieniczne, bowiem nie mają częstego kontaktu z brudną podłoga.

Jak widać zawieszki do smoczków bardzo się przydają, dlatego też przygotowaliśmy szeroką ofertę zawieszek o atrakcyjnym designie, który zachwyci rodziców i niemowlę. Polecamy szczególnie modele drewniane, bowiem niektóre z nich mogą pełnić rolę gryzaków.