RĘCZNIKI

Po kąpieli bardzo ważne jest, aby szybko otulić całe ciało dziecka w ręcznik o wysokiej chłonności, który efektywnie pochłonie wilgoć. Dzięki temu niemowlę nie wychłodzi się i tak łatwo nie przeziębi. Ręczniki przeznaczone dla niemowląt są co najmniej dwa razy bardziej chłonne, niż zwykłe. Co więcej ich materiał jest niezwykle miękki, przez co nie podrażnia delikatnej skóry. Stąd też coraz więcej rodziców decyduje się właśnie na takie ręczniki z kapturami, rękawami lub pomysłowe szlafroki.


Jaki wybrać ręcznik kąpielowy dla niemowlaka?

Jeśli chodzi o ręczniki kąpielowe dla niemowląt, to zaczęto głównie wykorzystywać okrycia wykonane z naturalnych materiałów, gwarantujących wysoką chłonność. Do najpopularniejszych dzisiaj ręczników zalicza się te z bambusu, muślinu, frotte czy wiskozy bambusowej. Albowiem cechują się wyjątkowymi właściwościami pozwalającymi zadbać zarówno o zdrowie, ciepło, jak i sam komfort dziecka.

Przede wszystkim znakomicie pochłaniają wilgoć, założone na ciele szybciej schną, nie strzępią się, są antyalergiczne, miękkie i przyjemne w dotyku, chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV przebywając na słońcu, a także wykazują właściwości termoregulacyjne.

Zalety ręczników kąpielowych z kapturem

Wybierając ręcznik kąpielowy dla niemowląt zwróć uwagę na dostępne modele z kapturem. Dlaczego? Dlatego, że pozwolą one jak żaden inny ręcznik szczelnie otulić niemowlę w całości. W efekcie zapobiegają wychłodzeniu wskutek wilgotnych włosków.

Co więcej miękki materiał zapewnia niemowlakowi większe poczucie bezpieczeństwa i komfort po kąpieli, dlatego też stosuje się go w wielu innych sytuacjach - na plaży czy basenie, by kontakt z wodą był dla niego miłym przeżyciem.

W co powinno się ubrać niemowlę po kąpieli?

Mokre dziecko po kąpieli powinno się od razu położyć na miękkim ręczniku, a następnie pozostałą częścią go otulić. Specjalne ręczniki przeznaczone dla niemowląt są bardziej chłonne, dzięki czemu szybko wchłaniają wilgoć ze skóry, przez co nie jest mu zimno po wyjściu z wody. Warto zaznaczyć, że taki ręcznik kąpielowy powinien posiadać kaptur, który można zakryć jego głowę.