PRZYTULANKI / ZAWIESZKI

Przytulanki i różnego rodzaju zawieszki do łóżeczka lub wózka powstają z wielu materiałów. My natomiast postawiliśmy na wełnę z alpaki, owcy i merino, ponieważ jest hipoalergiczna. To jednak nie wszystkie jej zalety. Wełniane przytulanki i zawieszki są na tyle bezpieczne, że można je używać już od pierwszych miesięcy życia maluszka. Dzieci przytulając się do misia czują niezwykłą przyjemność bez gryzącej je struktury. Co więcej takie produkty cechują się naturalną antybakteryjnością, więc będą znacznie dłużej pozostawać czyste.


Przytulanka czyli pierwszy przyjaciel dziecka

Przytulanki to zabawki, które zostaną najlepszym przyjacielem Twojego dziecka na dobre i złe. Co więcej cześć z nich należy do grupy pierwszych zabawek dla niemowląt, a mianowicie są to maskotki bez drobnych, ruchomych elementów wykonane z naturalnych materiałów pozbawionych chemikaliów.

W efekcie można je wkładać wraz z dzieckiem do łóżka i wózka, aby stale im towarzyszyły. Taki przyjaciel wspomaga uspokoić i wyciszyć niemowlę, ponieważ posiada znajome zapachy i można się do niego przytulić, gdy odczuwa silną potrzebę kontaktu fizycznego.

Dlaczego wełniane przytulanki to dobry pomysł?

Przeglądając oferty przytulanek dla dzieci polecamy zdecydować się na taką uszytą w całości z wełny merino. Dlaczego? Dlatego, że są odpowiednie dla niemowląt już od pierwszych dni życia. Zawdzięczamy to jej wspaniałym właściwościom, które miło otulają najbardziej wrażliwą skórę dziecka.

Ogólnie rzecz biorąc, wełniane przytulanki wyróżniają się właściwościami termoregulacyjnymi, przewiewnością i pochłanianiem dużej ilości wilgoci, dzięki czemu są idealna na każdą porę roku. W dodatku wełna jest niezwykle lekka, więc wykonane z niej przedmioty są wygodne w trzymaniu. Oprócz tego wełniana przytulanka nie sprawia problemów w czyszczeniu, nie powoduje podrażnień i co ważniejsze nie wywołuje reakcji alergicznych.

Praktyczne pozytywki w formie zawieszek

Wełna merino jest dziś wykorzystywana w produkcji zabawek w formie zawieszek, które przyjmują różny kształt. Ciekawe kształty przyczepione w łóżku, wózku lub innym miejscu zwracają uwagę niemowląt i wspomagają ich rozwój poprzez chęć dotknięcia zawieszki. To jednak nie wszystko, bowiem zawieszka może posiadać dodatkowe funkcje np. emitować kojącą i delikatną muzykę. Muzyka dochodząca z zawieszki wprawia niemowlę w dobry nastrój i wycisza go, co pomaga mu zasnąć. Tego typu pozytywki znajdziesz z łatwością w naszej szerokiej ofercie obejmującej artykuły dziecięce.