POKROWCE NA PRZEWIJAK

Każdy rodzic, który decyduje się na użycie przewijaka do zmiany pieluszki powinien zadbać o jego czystość i świeżość, bowiem dziecko leżąc ma bezpośredni kontakt z jego powierzchnią, przez co jest narażone na bakterie. Aby zachować higienę tego miejsca wystarczy przygotować specjalne pokrowce, które będą pełnić pewnego rodzaju warstwę ochronną. Ponadto oddziela on chłodną powierzchnię przewijaka od delikatnej skóry maluszka, co jest bardzo korzystne dla zachowania jego komfortu.


Co nałożyć na przewijak dla niemowląt?

Aby skutecznie zabezpieczyć powierzchnię przewijaka podczas wymiany pieluchy potrzebny Ci będzie specjalny pokrowiec ochronny, który będzie posiadał odpowiedni rozmiar i wysoce chłonną tkaninę. Pokryje on całe podparcie dla niemowlaka, dzięki czemu ewentualne pozostałości z pieluch spadną bezpośrednio na prześcieradło, a nie sam materac. Po przewinięciu dziecka wystarczy zdjąć pokrowiec, włożyć go do pralki i założyć zapasową sztukę z zestawu na przewijak. W ten oto sposób będziesz móc utrzymać higieniczną czystość na pierwszym miejscu, a ma ona istotne znaczenie dla zdrowia niemowlaka.

Jakie zadanie ma pokrowiec ochronny?

Pokrowce ochronne na przewijak mają na celu utrzymać pełną higienę i czystość, a także zapewnić wygodę leżenia. Często powierzchnia przewijaka posiada śliskie, twarde i chłodne podłoże, które dostarcza nieprzyjemnego uczucia w kontakcie z gołą skórą. Dlatego też pokrycie jego powierzchni miłą i przyjemną w dotyku tkaniną zwiększa komfort dziecka. Oprócz tego pokrowce na przewijak charakteryzują się wysoką wchłanialnością oraz wykazują właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Najlepsze pokrowce na przewijak

Wybierając się na zakupy pokrowców na przewijak zwróć uwagę na uniwersalny wymiar 50 x 70 cm, materiał, elastyczność i gumkę. Najlepiej w tej sytuacji spisują się pokrowce z wszytą gumką, ponieważ gwarantują łatwe zakładanie i zdejmowanie. Poza tym, gumka na rogach zapobiega przesuwaniu się materiału podczas niespokojnych ruchów niemowlaka.

Bardzo ważną kwestię pełni również materiał wykonania pokrowca, gdyż niemowlę ma z nim bezpośredni kontakt. Stąd też powinien być wykonany z naturalnych tkanin, takich jak bawełna, muślin czy bambus. Ponadto wybrany wariant pokrowca, który spełnia wymagania bezpieczeństwa dziecka wyróżnia się specjalnym certyfikatem OEKO-Tex 100, świadczącym o wysokiej jakości produktu tekstylnego. Dzięki niemu wiemy, że dany produkt może mieć bezpośredni kontakt ze skórą człowieka, w tym małych dzieci.