PIŻAMKI / PAJACYKI

Bielizna nocna jest bardzo ważna dla dzieci, bowiem dobrze dobrana piżama wpływa na ich spokojny i długi sen. Dlatego też wybraliśmy kilka modeli piżam o kroju pajacyka wykonanych z wełny i jedwabiu, które sprawdzą się na każdą porę roku. Ich skład doskonale reguluje temperaturę ciała w nocy pod kocykiem i jednocześnie oprowadza pot na zewnątrz. Dzięki czemu dzieci czują się wygodnie i komfortowo. Sprawdź, w jakim rozmiarze dostępne są nasze piżamki.


Dlaczego bielizna nocna jest taka ważna dla niemowląt?

Przygotowując wyprawkę dla swojego dziecka nie można zapomnieć o piżamie i bieliźnie nocnej, którą będzie nosić przez większość czasu w pierwszych miesiącach jego życia. Niemowlęta spędzają bowiem około 12-20 godzin w pozycji leżącej, stąd też musimy zadbać o to, by było mu wygodnie i komfortowo. Materiał nie powinien uwierać, drapać i podrażniać skóry, lecz sprawiać wrażenie nieodczuwalnego i przyjemnego w dotyku. Tylko tak stworzymy odpowiednie warunki, zapewniające zdrowy i nieprzerwany sen, który ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Wobec tego w naszym sklepie Bebe Space zebraliśmy piżamy i pajacyki dla niemowląt uszyte z naturalnych materiałów - bawełny organicznej, wełny i jedwabiu. Polecamy je każdemu rodzicowi, gdyż świetnie spisują się w nocy, jak i na co dzień.

Jaką piżamę dziecięcą wybrać na zimę?

Okres zimowy wymaga szczególnej uwagi, w tym także przy wyborze piżamy dla dziecka. W nocy bowiem zdarza się, że dziecko samo odkrywa się i tym samym jest narażone na wychłodzenie organizmu. Na szczęście można zminimalizować skutki danej sytuacji poprzez założenie cieplejszej piżamy, zakrywającej większość części ciała.

W przypadku niemowląt polecamy jednoczęściową piżamę, która stale utrzymuje się na swoim miejscu, a nie podwija się odkrywając plecy, brzuch, nogi czy ręce. Drugim ważnym czynnikiem dbającym o sam komfort dziecka jest materiał. Do ulubionych materiałów zimowych piżam dla niemowląt zaliczamy wełnę merino, która zapewnia jednocześnie miękkość, delikatność, ochronę przed chłodem, idealną cyrkulację powietrza i wchłanianie nadmiaru wilgoci.

Pajacyk niemowlęcy jako ciepła wersja piżamy

Pajacyki to wyjątkowa forma jednoczęściowych śpiochów, która ma na celu zakrywać niemal całe ciało dziecka. Charakteryzują się długimi rękawami, nogawkami i zabudowanymi stopami, dzięki czemu zapobiegają wychłodzeniu się nóg w chłodniejsze dni. W dodatku umożliwia łatwe przebranie niemowlaka przy użyciu guzików, nap czy zamka biegnącego wzdłuż tułowia. Z tej racji, pajacyki niemowlęce często zastępują cieńsze body w zimę.