OTO JEST LONDYN WYDAWNICTWO DWIE SIOSTRY
Wyd. Zakamarki

OTO JEST LONDYN WYDAWNICTWO DWIE SIOSTRY

32,00 zł
Brutto

Drugi tom kultowej serii książek dla dzieci o miastach świata. Tym razem czarujące ilustracje Miroslava Šaška przeniosą Was do Londynu sprzed lat.

  • Bezpieczne płatności i szyfrowanie danych Bezpieczne płatności i szyfrowanie danych
  • Szybka dostawa realizowanych zamówień Szybka dostawa realizowanych zamówień

Miroslav Šašek (1916-1980) - czeski ilustrator, malarz, autor książek dla dzieci. Z wykształcenia architekt. W 1948 roku, gdy w Czechosłowacji władzę przejęła partia komunistyczna, wyemigrował do Niemiec. Osiedlił się w Monachium, gdzie przez kilka lat pracował w Radiu Wolna Europa. Na wakacjach w Paryżu wpadł na pomysł książki ,,Oto jest Paryż". Wydana w 1959 roku, zapoczątkowała 18-tomową serię książek dla dzieci o miastach świata, która przyniosła Saskowi międzynarodową sławę. Dwa kolejne tomy - ,,Oto jest Londyn" i ,,Oto jest Nowy Jork" - zdobyły przyznawany przez ,,New York Times" tytuł Najlepszej Książki Ilustrowanej Roku (w latach 1959 i 1960).

Autor:
Miroslav Sasek
Wydawnictwo:
Dwie Siostry
Data premiery:
2014-01-31
Rok wydania:
2014
Oprawa:
twarda
Strony:
60

Szczegóły produktu

Szybkie porównanie

Produkt
Podróżnicy Dwie Siostry Podróżnicy Dwie Siostry Mali WIELCY. Agatha Christie SMART BOOKS Mali WIELCY. Agatha Christie SMART BOOKS Mali WIELCY. John Lennon SMART BOOKS Mali WIELCY. John Lennon SMART BOOKS Mali WIELCY. Karol Darwin SMART BOOKS Mali WIELCY. Karol Darwin SMART BOOKS
Dostępność
Cena
42,00 zł
39,99 zł
39,99 zł
39,99 zł
Opis

Przed wami historie słynnych polskich podróżników i ich niesamowitych wypraw. Wśród bohaterów książki są zesłańcy i piraci, badacze i awanturnicy, sportowcy i dziennikarze. Od średniowiecznego mnicha Benedykta Polaka, przez legendarnego Maurycego Beniowskiego, Leonida Teligę, Tony’ego Halika i Jerzego Kukuczkę, po Marka Kamińskiego i Aleksandra Dobę. 

Agatha Christie - jej powieści z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, niesamowitymi zagadkami i oryginalnymi postaciami detektywów, podbiły serca milionów czytelników na całym świecie. Inspirująca historia pisarki obdarzonej nieposkromioną fantazją, królowej tajemnic i najpopularniejszej autorki wszech czasów.

John Lennon jest dziś znany nie tylko jako ikona muzyki, ale także jako aktywista, a jego działalność na rzecz pokoju na świecie wciąż pozostaje w pamięci ludzi. To inspirująca historia muzyka i marzyciela, który wykorzystywał swoją sławę i talent, aby wpływać na innych, dodając otuchy i nadziei na świat, w którym miłość i pokój zawsze zwycięża. 

Karol Darwin - inspirująca historia przyrodnika, uczonego, twórcy teorii ewolucji i doboru naturalnego, który dzięki bezgranicznej ciekawości i wytrwałości dokonał odkryć, które stały się podstawą nauk przyrodniczych.

Brak cech do porównania