MATY

Nawet w domu może być zimno dla niemowlęcia, a szczególnie odczuwa ono chłód leżąc lub siedząc na podłodze. Dlatego też zalecamy kłaść na podłogę mięciutką matę do zabawy, która skutecznie oddzieli chłodną powierzchnię od ciała naszego maleństwa. Dziecko bawiąc się na macie nie będzie odczuwać zimna. Spośród szerokiej oferty mat do zabawy warto wybrać taką, co jest wykonana z hipoalergicznego materiału i posiada właściwości termoregulacyjne. Idealny przykład stanowi produkt BINIBAMBA z owczej skóry, gdyż jest bezpieczny i naturalnie antybakteryjny. Ponadto można go wykorzystać do wyłożenia środka kosza Mojżesza, bądź innego przyboru do leżenia.


Jakie maty przydają się w opiece nad dzieckiem?

W pierwszych miesiącach życia dzieci potrzebują kontaktu z podłogą, by stopniowo kształtowały funkcje ruchowe, takie jak przewracanie się na bok, podnoszenie głowy na brzuchu, chwytanie, czy rozglądanie się w prawo i w lewo. Dlatego też należy uprzednio przygotować odpowiednie podłoże dla dziecka, kładąc na ziemię specjalne maty, które zastąpią dywan. Tworzą one komfortowe, wygodne i bezpieczne warunki do leżenia dla niemowląt, a przy okazji zapewniają izolację termiczną od chłodnej podłogi.

Dobre rozwiązanie stanowią maty edukacyjne z zabawkami wiszącymi na pałąku, gdyż doskonale zwracają uwagę małego dziecka. Poza tym, zabawki stymulują jego rozwój wpływając na różne zmysły, a nie tylko wzrok. W zależności od rodzaju mogą również posiadać doczepiane klawisze do wciskania stopami. Nie zapominajmy o zwykłej macie do zabawy dla starszych dzieci i miękkiej wkładce do wyściełania wnętrza wózka lub innych narzędzi przeznaczonych do transportu.

Korzyści stosowania wkładki do wózka, fotelika i kosza

Aby zapewnić dziecku optymalne warunki do wypoczynku w wózku zastosuj wkładkę o wyjątkowo miękkiej powierzchni. Wkładka stanowi pewnego rodzaju zabezpieczanie, które chroni wózek przed zabrudzeniem i jednocześnie pomaga trzymać ciepło przy skrajnych temperaturach.

Wkładki znajdują szerokie zastosowanie w wyściełaniu wózków, spacerówek, nosidełek, fotelików i koszy Mojżeszy. Stąd też wybierając wkładkę postaraj się o to, by była wykonana z przewiewnych materiałów, które dobrze chłoną wilgoć. W przeciwnym razie mogłyby za bardzo grzać w plecy i powodować odparzenia na skórze.

Idealna mata do zabawy dla dzieci na okres zimowy

Maty do zabawy nie powinny być ani za miękkie ani za twarde, gdyż to właśnie na nich dzieci będą długimi godzinami siedzieć i bawić się zabawkami. Ich powierzchnia przydaje się w amortyzowaniu upadków podczas nauki chodzenia, więc nie powinna być śliska. Ponadto skóra u niemowląt nie jest do końca wykształcona, przez co jest wrażliwsza na sztuczne tworzywa.

Wobec tego, mata dziecięca powinna być wykonana z naturalnych i antyalergicznych materiałów np. skóry z owczej z merynosa. Zwróć też uwagę na to, czy dany produkt jest łatwy w utrzymaniu w czystości, bowiem bardzo często zdarza się pobrudzić ją w trakcie zabawy.