KOMBINEZONY

Nie martw się pogodą w jesień i zimę! Z naszymi kombinezonami dla niemowląt zagwarantujesz swojemu dziecku pełen komfort i ciepło. Jego szczelna warstwa ochroni przed wiatrem, deszczem i mrozem całe ciałko maluszka od stóp aż po głowę. Oprócz tego wybraliśmy kombinezony z wysokiej jakości materiałów o właściwościach termoizolacyjnych. Do wybory mają Państwo modele z nogawkami lub bez, z kapturem lub bez, a także z doczepionymi rękawiczkami.


Czym są kombinezony niemowlęce i do czego służą?

Kombinezon to jednoczęściowy stój będący prostą bazą stylizacji, dzięki której dziecko jest gotowe do wyjścia na zewnątrz. Poza tym, doskonale chroni przed chłodem i zapewnia pełną swobodę ruchów. Z przodu zapinany jest na suwak, napy lub guziki - w wyniku czego nie trzeba go wsuwać przed głowę. To zdecydowanie jedna z głównych zalet kombinezonów niemowlęcych, gdyż zakłada i zdejmuje się je dwa razy szybciej, niż inne dwuczęściowe stroje. Oprócz tego kombinezony mają za zadanie zabezpieczyć ciało dziecka przed zmoknięciem. Wobec tego część z nich uszyta jest z wysoce wodoodpornych materiałów i posiada praktyczny kaptur.

Kiedy jest idealny moment na kombinezon dla dziecka?

Na kombinezon jest czas, kiedy za oknem mocno spadnie temperatura. Z tej racji, pełnią idealną rolę okrycia wierzchniego zarówno na sezon jesień/zima, jak i okresy przejściowe, gdy występują znaczne wahania temperatury (np. poniżej 10 stopni Celsjusza).

Oczywiście na rynku dostępne są również cienkie kombinezony, które będą sprawdzać się w okresie wiosna/lato przy chłodniejszych dniach. Na uwagę szczególnie zasługują modele wykonane ze sztruksu czy ekologicznej wełny merino. Oba warianty dostępne są w naszej ofercie kombinezonów dla niemowląt, zresztą sprawdź sam!

Co wybrać kombinezon niemowlęcy czy kurta?

Kurtki i kombinezony to podstawowe okrycia wierzchnie dla niemowląt. To właśnie one zatrzymują ciepło i chronią przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wilgoć, deszcz, wiatr czy śnieg. Jednakże kiedy powinno się użyć kombinezon, a kiedy kurtkę?

Kombinezon dziecięcy sprawdzi się dla niemowląt, które spędzają większość czasu nieruchomo w wózku. W trakcie ruchu dziecko samo da radę się ogrzać, lecz leżąc niekoniecznie. Stąd też potrzebne są wtedy cieplejsze kombinezony o dobrych właściwościach termoizolacyjnych, dzięki czemu będzie mu komfortowo i co najważniejsze ciepło podczas drzemki.

Warto także zaznaczyć, że stanowią dobrą alternatywę dla kurtek, gdy idziemy z dzieckiem bawić się na powietrzu w sezonie zimowym, ponieważ nie będą podwijać się odsłaniając plecy lub brzuch.