KOŁYSKI I ŁÓŻECZKA

Kołyski i łóżeczka pełnią obowiązkowy mebel w pokoju dla dziecka. To właśnie w nich niemowlę spędza dużą część swojego życia, bowiem przez pierwsze miesiące głównie śpi i drzemie. Warto zaznaczyć, że łóżko lub kołyska pozwala rodzicom zregenerować siły po nieprzespanych nocach. Do pokoju dziecięcego można wybrać jedno albo oba rozwiązania. Dziś sporo rodziców decyduje się na wstawienie jednocześnie kołyski i łóżeczka, ponieważ bujanie pomaga szybciej zasnąć maluszkowi, natomiast łóżko będzie lepsze z czasem.


Przygotuj odpowiednie miejsce do spania w pokoju dla dziecka

Pierwsze co powinieneś przygotować w pokoju dziecięcym to łóżeczko, w którym niemowlę będzie mogło spokojnie odpoczywać, spać a nawet bawić się. Co więcej odpowiednio przygotowane miejsce do spania sprawi, że dziecko będzie mogło szybciej zaaklimatyzować się w nowym środowisku. W efekcie poczuje się bezpiecznie, komfortowo i będzie miało zdrowy sen. Stąd też takie produkty jak łóżka i kołyski to pierwsza pozycja must-have na liście wyprawki dla noworodka.

Jakie łóżeczko wybrać dla noworodka?

Zaletą łóżeczka dla niemowląt jest to, że jest większe od kołyski i zwykle posiada funkcję regulacji długości i wysokości ścianki, przez co możne w nim spać dziecko do 2-3 roku życia. Wobec tego niemowlę, które potrafi już samodzielnie siadać i wstawać nie wyjdzie ani nie wypadnie przypadkowo z łóżka. Poza tym, samo wolnostojące łóżeczko jest na tyle wysokie, że rodzice przy częstym nachylaniu się, wkładaniu i wyciąganiu dziecka nie nadwyrężają kręgosłupa.

Jeśli chodzi o wybór łóżka, to powinno być wyposażone w ową regulację długości i wysokości szczebelków. Dzięki temu przysłuży się nam o wiele dłużej, niż zwykłe gniazdko. W naszym sklepie znajdziesz łóżeczka dziecięce z regulacją i dodatkowymi elementami przedłużającymi, które pozwalają osiągnąć długość, nadającą się do spania dla dzieci w wieku 6-7 lat. Oprócz tego warto, aby łóżeczko miało podniesione i opuszczane dno.

Jednak pamiętaj, najważniejszą kwestią jest materiał jego wykonania, ponieważ niemowlęta bardzo często gryzą, liżą i ssą szczebelki. Z tej racji łóżko powinno być wykonane z naturalnego surowca, jakim jest drewno i pozbawione sztucznych substancji zagrażających ich życiu.

Czy warto mieć w pokoju kołyskę?

Jak najbardziej tak! Kołyska przynosi wiele innych korzyści, niż samo łóżeczko. Albowiem niemowlę w kołysce szybciej uspokaja się i zasypia, na skutek bujania w przód, w tył lub na boki. W dodatku kołyski są mniejsze od łóżek dziecięcych, więc można je z łatwością przystawić do łóżka małżeńskiego w sypialni rodziców, by mieć dziecko stale pod okiem.

Ich małe rozmiary wpływają również na lepsze poczucie komfortu i przyjemności, gdyż na małej przestrzeni łatwiej otulić całe ciało. Co przypomina im to bycie w brzuszku mamy.

Dobierając kołyskę spróbuj wybrać taką, która posiada blokadę bujania i zawiera kółka do przewożenia jej wraz z dzieckiem w środku. Taki model będzie pełnił praktyczną formę łóżeczka w pierwszych miesiącach życia dziecka.