BUCIKI / KAPCIE

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku zdrowy rozwój to koniecznie zwróć uwagę na wybór bucików i kapci. Najlepiej by było wybrać buciki i kapcie dziecięce wykonane z wełny merino, która nie gryzie, nie pyli, jest antyalergiczna a przede wszystkim doskonale utrzymuje ciepło w chłodne dni. Wełniane obuwie na stópki to doskonały wybór, ponieważ są niezwykle miękkie i nie zsuwają się podczas chodzenia. Tak naprawdę nadają się na każdą porę roku, bowiem ich właściwości termoregulacyjne pozwalają skórze oddychać i odprowadzać pot na zewnątrz.


Ciepłe obuwie z wełny dla niemowląt

Obuwie wykonane w całości z wełny charakteryzuje się niezwykłą miękkością i lekkością, dzięki czemu zapewniają wygodne, ciepłe i komfortowe warunki dla niemowląt. W dodatku są niemal nieodczuwalne na niemowlęcej stopie, a miękka podeszwa sprawia, że niemowlę czuje co znajduje się pod jego stopami. Poza tym, nie krępują w żaden sposób ruchów i co ciekawe ich atrakcyjny wygląd często zwraca na siebie uwagę, wskutek czego dziecko stara się łapać za nogi.

Jednak najważniejsze zadanie wełnianych butów to oczywiście zabezpieczenie niemowlęcych stóp przed chłodem i wilgocią z zewnątrz. Ponadto wełna zmniejsza ryzyko odparzenia, gdyż efektywnie odprowadza pot i jest wysoce przewiewna.

Wełniane buciki jako alternatywa dla kapci i skarpet

Jako, że buty wykonane z wełny są niezwykle miękkie oraz elastyczne mogą z powodzeniem zastąpić kapcie i skarpety. W domu dzieci powinny jak najczęściej chodzić boso, ale wybierając się na spacer stopy są bardziej podatne na wychłodzenie. Dlatego też koniecznie zakłada się im skarpety lub wełniane buty - niechodki.

Pierwsze rozwiązanie gorzej utrzymuje się na kostce, a mianowicie podczas ruchów mogą zsunąć się z pięt. Z kolei przy silnych mrozach mogą nie wystarczyć, więc niechodki będą stanowić ich dopełnienie, by zapewnić maksymalny komfort termiczny w zimę.

Kiedy używać wełniane niechodki dla niemowlaka?

W pierwszych miesiącach życia, kiedy dziecko jeszcze nie chodzi powinno się przygotować dla niego specjalne obuwie do ochrony stóp. Znacznie lepiej sprawdzają się na spacerze wożąc niemowlę w wózku lub nosząc je w chuście niż skarpety, ponieważ nie zsuwają się ze stopy niemowlęcej. Co więcej przygotowują dziecko do noszenia obuwia w późniejszym czasie. Niechodki wykorzystuje się także podczas stawiania pierwszych kroków dziecka. Natomiast w momencie, gdy niemowlę nauczy się samodzielnie chodzić powinno się wymienić je na normalne buty typu trampki.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że niechodki znakomicie uzupełniają dziecięcą stylizację na uroczystą okazję typu chrzest, urodziny i inne rodzinne spotkanie.