BALDACHIMY

Baldachimy dla dzieci to dekoracyjny element, który umieszcza się tuż nad łóżkiem. Po co? Aby tworzył niezwykłą atmosferę, dodał przestrzeni intymności, spokoju czy fantazji, dzięki czemu dziecko łatwiej zasypia, wycisza się i uspokaja. Oprócz tego pomaga chronić niemowlę przed promieniami słońca docierającymi prosto z okna. Warto podkreślić, że bierze udział w ochronie dziecka przed kurzem, o ile jest regularnie czyszczony. To naprawdę to przydatny dodatek, na który warto się zdecydować.


Baldachimy - co to takiego?

Baldachim to dekoracyjny dodatek do łóżeczka, który pełni funkcję zasłony. Jego konstrukcja opiera się na stelażu, karniszu lub obręczy mocowanej do sufitu, bądź też ściany. Z kolei cała tkanina rozpięta na drążkach ładnie opada w dół, otulając tym samym dziecięce łóżko.

Do czego służy baldachim nad łóżkiem?

Jako że baldachimy pełnią rolę zasłon doskonale ograniczają dopływ dużej ilości promieni słonecznych do drzemiącego dziecka. To jednak nie wszystko w lato można je potraktować jako moskitierę, która będzie chronić niemowlę przed natrętnymi owadami.

W dodatku za sprawą baldachimu nadajemy bajkowy klimat i zapewniamy izolującą przestrzeń, w której dźwięki są wygłuszone. Dzięki temu dziecko otoczone kolorowym materiałem czuje się niezwykle przyjemnie, przez co szybko się wycisza. Oprócz tego będzie uważać, że znajduje się w bezpiecznym schronieniu, w którym nie straszne mu będą potwory czyhające w ciemnościach.

Jaki baldachim wybrać do łóżeczka dla niemowląt?

Baldachimy mogą być zamontowane na okrągłym, półokrągłym lub prostokątnym stelażu. Każda wersja prezentuje się niezwykle dostojnie nad łóżkiem i dobrze wykonuje swoje funkcje. Na większą uwagę zasługuje bowiem materiał wykonania baldachimu, ponieważ to właśnie on określa, ile światła przedostanie się do łóżeczka czy kołyski.

Jeśli zależy nam tylko na łagodnym efekcie świetlnym to idealny będzie baldachim wykonany z delikatnej koronki. Natomiast grubsza tkanina będzie przepuszczała mniej słońca i lepiej wyciszała dźwięki. Wszystko zależy od preferencji rodziców i oczywiście ich dzieci.