Atlas podróżników. Historie wypraw na krańce światA DWIE SIOSTRY
  Wyd. Zakamarki

  Atlas podróżników. Historie wypraw na krańce światA DWIE SIOSTRY

  54,90 zł
  Brutto

  Pełen imponujących ilustracji i niezwykłych przygód album o odkrywcach i podróżnikach z różnych epok i różnych części świata. Książka nagrodzona prestiżową BolognaRagazzi Award 2019.

  • Bezpieczne płatności i szyfrowanie danych Bezpieczne płatności i szyfrowanie danych
  • Szybka dostawa realizowanych zamówień Szybka dostawa realizowanych zamówień
  • Przejrzyste zasady reklamacji i zwrotów Przejrzyste zasady reklamacji i zwrotów

  Pieszo, konno, na grzbiecie wielbłąda, na pokładzie statku śmiałkowie od wieków wyprawiali się w nieznane, by poznać najdalsze krańce Ziemi. Przeżywali niezwykłe przygody i wracali z opowieściami o odległych krainach, ich mieszkańcach i odmiennych kulturach.

  Poznajcie ich podróżników z dawnych i nie tak dawnych czasów. Mnichów, uczonych i kupców, obieżyświatów europejskich, chińskich i arabskich. Słynnych, jak Marco Polo, Aleksander von Humboldt czy Karol Darwin i nieco mniej znanych, a nie mniej ciekawych, jak Pyteasz, Xuanzang czy kobiety podróżniczki: Jeanne Baret i Mary Kingsley. Przeczytajcie o ich wyprawach i przekonajcie się, jak potężną siłą jest pragnienie, by sprawdzić, co kryje się poza granicami znanego świata.
  Udanych podróży!
  W 2019 roku książka otrzymała prestiżową BolognaRagazzi Award jedną w najważniejszych nagród w dziedzinie książki dziecięcej w kategorii non fiction.
  Książka czyni postaci historyczne bardziej ludzkimi, ukazując ich życie osobiste i motywacje ich poszukiwań, nie tylko ekonomiczne czy religijne, ale także wynikające z odwiecznego ludzkiego pragnienia zmierzenia się z nieznanym. Niezależność i odwaga podróżników została po mistrzowsku zinterpretowana przez Bernardo Carvalho, wszechstronnego artystę o niewiarygodnie szerokim wachlarzu technik. Wyraziste czarno-białe ilustracje malowane tuszem przedstawiające ludzi i miejsca przeplatają się z pełnymi barw akrylowymi obrazami tajemniczych abstrakcyjnych krajobrazów. Połączenie stylów i szeroka, otwarta perspektywa pozwalają czytelnikom swobodnie podróżować po ich własnych wyobrażonych światach.
  Z werdyktu jury BolognaRagazzi Award

  Autor:
  Isabel Minhós Martins, Bernardo P. Carvalho, Tomasz Pindel
  Wydawnictwo:
  Dwie Siostry
  Data premiery:
  2021-05-05
  Rok wydania:
  2021
  Oprawa:
  twarda
  Format:
  300x240 mm
  Strony:
  136

  Szczegóły produktu

  Szybkie porównanie

  Produkt
  Przytulanka Moon Lovey Tradewinds Mushie Botanicum Dwie Siostry Botanicum Dwie Siostry Dinozaurium Dwie Siostry Dinozaurium Dwie Siostry Fungarium Dwie Siostry Fungarium Dwie Siostry
  Dostępność
  Cena
  75,90 zł
  64,90 zł
  64,90 zł
  64,90 zł
  Opis

  Przytulanka Lovey marki Mushie zakończona zabawką księżycem. Uszyta z organicznej bawełny, jest mięciutka w dotyku, przynosi ukojenie i poczucie bezpieczeństwa każdemu maluszkowi. Idealnie sprawdzi się podczas drzemki jak i zabawy z dzieckiem.  Łatwo ją zapakować do torebki aby zawsze mieć ją ze sobą

   

  Skąd się wzięły? Jak wyglądały pierwsze z nich? Kiedy urósł pierwszy las? Kiedy pojawiły się pierwsze kwiaty? Które rośliny są największe, najrzadsze, najdziwniejsze, najbrzydsze, najbardziej długowieczne? Dlaczego niektóre paskudnie śmierdzą? Wejdźcie do Botanicum, a wszystkiego się dowiecie.

  Znajdziecie tu niezwykłą kolekcję mezozoicznych bestii,od niewielkich troodonów,przez straszliwego tyranozaura,po 25-metrowego brachiozaura. Zobaczycie jak żyły te zwierzęta.Dowiecie się dlaczego jedne miały łuski, a inne pióra,do czego używały swoich buław i grzebieni–i czy rzeczywiście wyginęły...
  Oszałamiające wielkoformatowe cyfrowe ryciny Chrisa Wormella przeniosą was w czasie o miliony lat. 

  Od pieczarek z supermarketu po penicylinę. Wielkoformatowy album o grzybach z efektownymi rycinami ilustratorki Animalium i Botanicum.
  Grzyby nie są ani roślinami, ani zwierzętami. Występują w najróżniejszych kształtach, kolorach i rozmiarach. Stanowią niezwykle istotną część ziemskich ekosystemów. Są wszędzie i wpływają na każdy aspekt naszego życia.

  Brak cech do porównania