ZAWIESZKI

Smoczki to małe akcesoria uspokajające, które często lądują na ziemi lub najzwyczajniej gubią się. Dlatego też powstały do nich specjalne zawieszki, mające na celu temu zapobiec. To właśnie dzięki nim smoczek nie ulega zabrudzeniu pod wpływem bezpośredniego upadku na ziemię oraz jest cały czas w pobliżu dziecka. W naszym katalogu zawieszek do smoczków dla niemowląt znajdziesz różnego rodzaju modele w postaci lekkich łańcuszków z tkaniny bawełnianej, wełny lub drewna.


Przeznaczenie zawieszek do smoczków dla noworodków

Zawieszki stanowią niezwykle praktyczny dodatek do akcesoriów dla niemowląt, który służy nie tylko do przypinania smoczka przy ubraniu, łóżeczku czy wózku, ale również innego małego przedmiotu np. gryzaka. W ten sposób wszystkie niezbędne akcesoria dla dzieci będą zawsze w zasięgu dłoni i nie upadną na ziemię. Dobrze wiemy, że niemowlęta rzucają przedmiotami w różnym kierunku, jednak na całe szczęście zawieszki je zatrzymują w wyznaczonym miejscu, zapobiegając osadzaniu się bakterii z ziemi.

Warto zaznaczyć, że ich oryginalny wygląd sprawia, że z łatwością można rozróżnić smoczek swojego dziecka, gdy nagle w jednym pomieszczeniu znajduje się kilka innych smoczków obok siebie. Co przede wszystkim przydaje się w przypadku spotkań rodzinnych, gdzie jest większa liczba dzieci.

Jak i z czego wykonane są zawieszki dla dzieci?

Jeśli chodzi o wykonanie zawieszek do smoczków to posiadają one wygodne zapięcie w postaci klipsa o miękkich i zaokrąglonych krawędziach, aby zmniejszyć ryzyko ewentualnego zadrapania i skaleczenia w kołysce. Co więcej klips umożliwia przypięcie smoczka lub innego przedmiotu do wielu typu powierzchni, dzięki czemu można zabierać akcesoria dziecięce bezpiecznie na zewnątrz. Oczywiście, jak każdy inny gadżet zawieszki nie powinno się zostawiać przy dziecku bez opieki.

Z kolei mówiąc o materiale wykonania łańcuszka do smoczka to posiadamy naprawdę szeroki asortyment modeli z drewna, silikonu i tkaniny, więc każdy z pewnością znajdzie idealną zawieszkę dla swojego dziecka. Żaden z nich nie zawiera w sobie szkodliwych substancji chemicznych, które mogłyby mu zaszkodzić. Ponadto zawieszki przyjmują różną formę, a mianowicie mogą stanowić dekoracje ubrania, wystroju pokoju dla dziecka, czy też wyjątkową zabawkę, stymulującą rozwój malucha.

Drewniana zawieszka do smoczka jako gryzak dla niemowląt

Jak już wspomnieliśmy istnieją drewniane zawieszki do smoczków, które są obecnie bardzo cenione wśród rodziców. Dlaczego? Dlatego, że pełnią rolę zabezpieczenia utrzymującego smoczek we właściwym miejscu i dodatkowo gryzaka. W rezultacie pomagają one załagodzić swędzenie dziąseł w okresie ząbkowania, a ich zapięcie pozwala zachować całą powierzchnię do gryzienia w czystości.

Pamiętaj jednak, aby sprawdzić w specyfikacji, czy na pewno dany model drewnianej zawieszki nadaje się jako gryzak dla dzieci. Albowiem niektóre modele zawieszek nie są do tego odpowiednio przystosowane.