ZABAWKI

Przedstawiamy szeroką ofertę pięknych i bezpiecznych zabawek dla Twojego dziecka. Zabawki zebrane w tej ofercie wykonane są z naturalnych materiałów, dzięki czemu mogą stanowić nieodłączny element dorastania niemowlęcia, a zarazem jego rozwoju i nauki. Aby ułatwić rodzicom wybór podzieliliśmy je na kategorie, które ucieszą zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Nie wierzysz nam? Przejrzyj nasz asortyment artykułów plastycznych/kolorowanek, aut, zabawek do kąpieli, piasku, wózka, instrumentów muzycznych, klocków, lalek, przytulatnek, puzzli i wielu innych.


W którym momencie wprowadzić zabawki do wychowania dzieci?

Z wielu zabawek można korzystać już od pierwszego dnia pobytu niemowlaka w swoim domu. Oczywiście nie ze wszystkich, ale tych mniej angażujących i skomplikowanych, które bez wątpienia zainteresują swoim wyglądem noworodka. W tej grupie znajdują się między innymi pluszaki, pozytywki, karuzele, grzechotki, gryzaki czy zabawki sensoryczne 0+.

Wobec tego podstawowy zestaw zabawek można jak najbardziej przygotować podczas kompletowania wyprawki dla niemowlaka. Na pewno dobrze by było, by w wyprawce znalazła się choć jedna zabawka z każdego wymienionego tutaj rodzaju.

Zabawka sensoryczna co to takiego?

Zabawki sensoryczne to specjalna grupa zabawek, która ma na celu stymulować rozwój fizyczny i umysłowy dziecka. Nadają się zatem do zabawy od najmłodszych lat. Mogą przyjmować różny kształt, fakturę, kolorystykę, a nawet wydawać dźwięki pobudzające słuch. Oprócz słuchu oddziaływają na inne zmysły - wzrok i dotyk.

Na szczególną uwagę zasługują zabawki sensoryczne w postaci piłek, puzzli, książek, mat czy klocków, gdyż znakomicie rozwijają umiejętności motoryczne, zainteresowanie światem, kreatywność, wspomagają naukę mowy oraz aktywizują komunikację dziecka.

Przygotowując zestaw zabawek pamiętaj o książkach

Jeśli chodzi o książki to w każdym domu powinna znaleźć się mała biblioteka dla dziecka. W ten sposób rodzice będą mogli codziennie czytać mu różne historie, które wzbudzą ciekawość, będą stymulować dotyk i słuch, a także pozwolą ćwiczyć swoją mowę.

Ponadto książki dla dzieci są pełne ilustracji, dzięki którym mogą trenować swój wzrok. W naszym sklepie znajdziesz wiele książek dla niemowląt i starszych dzieci z pięknymi historiami, wprowadzającymi do świata nauki i zabawy.

Pluszowe zabawki dla niemowlaków

Pierwszy dzień w domu może być bardzo stresujący dla noworodka, ponieważ nie zna innego środowiska, niż brzuch mamy. W związku z tym, powinno się odpowiednio przygotować pokój dziecięcy, w którym będzie na co dzień przebywać. W szczególności chodzi o łóżko, a mianowicie warto, aby przypięte były do niego miękkie przywieszki i pałąki, nad nim wisiała karuzela, a wewnątrz czekała przytulanka, do której będzie mógł się przytulić.

Pluszowe zabawki szybko stają się najlepszymi przyjaciółmi dzieci, wskutek ich miękkiej faktury i przyjemnego w dotyku tworzywa. Ich powierzchnia do przytulania skutecznie wspomaga rozwój dotyku i co ważniejsze wspierają niemowlęta w pozbyciu się negatywnych emocji.