Z SZELKAMI

Rajstopy z szelkami to prawdziwy hit wśród małych dzieci, gdyż o wiele lepiej utrzymują się na ich ciele. Z tego powodu coraz więcej rodziców decyduje się właśnie na to rozwiązanie. W naszej ofercie znajdziesz je również w postaci legginsów czyli rajstop bez stópek, co pozwala szybko je wkładać i są wysoce komfortowe w noszeniu. Pamiętaj, że w przypadku chłodniejszych dni przychodzą one z nieocenioną pomocą.


Jakie wybrać rajstopy z szelkami czy bez?

Rajstopy mają bardzo ważną funkcję, a mianowicie stanowią przyjemną warstwę zabezpieczającą przed chłodem, mrozem i licznymi otarciami. To właśnie one zapewniają komfort termiczny, dzięki czemu dobrze utrzymują ciepło i jednocześnie pozwalają skórze oddychać. Z tej racji, rajtuzy stanowią ważny element garderoby, który powinno posiadać każde dziecko.

Obecnie dużą popularnością cieszą się rajstopy na szelkach, ponieważ lepiej utrzymują się na swoim miejscu niż klasyczne. Dzieje się to dlatego, że posiadają długie szelki, które dodatkowo podtrzymują gumkę wysoko na brzuchu i tym samym zapobiegają efektowi wychodzącej koszulki. Warto zaznaczyć, że rajstopy z szelkami nie rolują się ani nie uciskają zbyt mocno ciała, nawet pomimo dużej aktywności dziecka.

Dla kogo odpowiednie są rajstopy na szelkach?

Cieplejsze rajtuzy z szelkami polecamy każdemu dziecku niezależnie od płci i wieku. Rodzice mogą bez obaw zakładać je dziewczynkom i chłopcom zamiast body czy spodni dla niemowląt. Z kolei kilkuletnie dzieci będą doceniać je ze względu na odczuwane ciepło podczas zabaw na zewnątrz w chłodniejsze dni. Wobec tego rajstopy to uniwersalny element dziecięcej garderoby, bez którego nie sposób się obejść.

Czym kierować się przy wyborze rajstop dziecięcych?

Oprócz praktycznych szelek zwiększających funkcjonalność rajstop, należy zwrócić uwagę na rozmiar i materiał wykonania. Źle dopasowane wymiary mogą bowiem sprawić, że dziecko odczuwa dyskomfort i nieprzyjemny ucisk w wielu miejscach.

Natomiast materiał, z którego zostały uszyte negatywnie wpływa na zdrowie dziecka, gdyż sztuczny skład będzie podrażniał wrażliwą skórę i nie radzi sobie z cyrkulacją powietrza. Stąd też pamiętaj, aby rajstopy dziecięce były wykonane z wysokiej jakości tkanin bawełnianych lub wełnianych o właściwej przewiewności, termoizolacji i oczywiście przyjemnej w dotyku fakturze.