TURBANY

Turbany i opaski dziecięce to nie tyle czapka, co komfortowy dodatek na głowę maluszka. Tego rodzaju ozdobne nakrycie głowy sprawdza się w każdą porę roku, zakrywając uszy i jednocześnie chroniąc je przed wiatrem. Ich zaletą jest to, że materiał stabilnie utrzymuje się na główce nie opadając na oczy. Stąd też to ulubione nakrycie główki dla dziewcząt, gdyż dodają im eleganckiego uroku. Można je dostać w wersji lżejszej i cieplejszej, nawet na zimę.


Turbany jako alternatywne nakrycie głowy dla niemowlaka

Zamiast klasycznej czapki na głowę można użyć uroczy turban, który owija się wokół głowy zasłaniając uszy. Ma on na celu chronić od przewiania i nadać uroku dziecięcej stylizacji. Oczywiście stanowi także praktyczną warstwę ochronną przed chłodem i słońcem, dzięki czemu może być wykorzystany jako zwykłe nakrycie wiosną, latem czy jesienią. Warto zaznaczyć, że turbany dziecięce umożliwiają idealnie dopasować materiał do kształtu głowy, aby wygodnie przylegał do skóry.

Szeroka opaska niemowlęca zamiast turbanu

Na uwagę zasługują również szerokie opaski dla niemowląt i dzieci. W przeciwieństwie do turbanów nie zakrywają one całej głowy, lecz głównie wrażliwe uszy. Co więcej pomagają ułożyć niesforne włosy i nadać wyjątkowy charakter prostej kreacji. Opaska jest niezwykle praktyczna, łatwa w zakładaniu na głowę i komfortowa, gdyż w żaden sposób nie uwiera i nie powoduje nadmiernego ucisku.

Nie musimy zatem martwić się, czy nie zawiązaliśmy za mocno materiału jak w przypadku innych czapek. Oprócz tego zapewniają lepszą przewiewność, bowiem sam czubek głowy jest odsłonięty, przez co niemowlę nie przegrzeje się, a w razie zdradliwej pogody osłoni uszy.

Turban lub opaska jako praktyczny i modny dodatek

Turbany i opaski dziecięce pełnią rolę pięknej ozdoby na głowę. Dzięki nim możemy nie tylko zadbać o zdrowie swojego dziecka minimalizując ryzyko przewiania i przeziębienia, ale też oryginalny i estetyczny wygląd całej stylizacji. W dodatku odnajdują się w każdej zwykłej lub bardziej uroczystej okazji, by wystroić niemowlę.

Obecnie dostępne są w wielu różnych odmianach z kokardką, ze ślimakiem, z dokutem, z pomponami czy z kwiatami. Wszystko zależy od indywidualnego gustu rodzica i dziecka, a także estetycznego efektu, jaki chcą osiągnąć.