TERMOFORY

Z termoforów mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i małe dzieci. Dlatego też w naszej ofercie sklepu BEBE SPACE przygotowaliśmy termofory i pokrowce na nie, które są stworzone w taki sposób, aby nie popatrzyć delikatnej skóry maluszka. Ciepło wydzielane przez gorącą wodę doskonale łagodzi wszelkie objawy kolek, zdęć, zaparć czy innych dolegliwości bólowych. Wystarczy tylko, że dziecko przytuli się brzuszkiem do termoforu a on zacznie działać.


Czym są termofory?

Termofor to wyrób medyczny pełniący pewnego rodzaju ciepły okład, który służy do miejscowego ogrzewania ciała. W efekcie działa on pozytywnie na układ nerwowy, mięśniowy i hormonalny, dzięki czemu pomaga łagodzić dolegliwości bólowe czy rozluźnić nadmierne napięcia.

Ogólnie rzecz biorąc, przyjmuje postać gumowego worka zamykanego na korek, a ciepło pobiera z wlanej do jego wnętrza wody. Termofory posiadają dziś szerokie zastosowanie, przez co przydają się nawet w opiece nad małym dzieckiem.

Do czego przydają się termofory w opiece nad dzieckiem?

Termofory mogą pomóc dzieciom na wiele sposobów, a mianowicie pozwalają ogrzewać dłonie i stopy, zwalczać objawy zapalenia pęcherza, poprawiać funkcjonowanie układu krążenia oraz przynieść ulgę zarówno przy kolce, wzdęciach czy skurczach brzucha, jak i samych bólach mięśni. Oprócz tego w okresie zimowym mogą posłużyć jako sposób ogrzania łóżka przed snem. Dzięki czemu dziecku łatwiej jest się zrelaksować.

Wiele rodziców wykorzystuje termofor z pluszowym pokrowcem jako zabawkę sensoryczną, która oddaje ciepło i jednocześnie pełni rolę stymulatora zmysłów, w wyniku czego wspiera rozwój niemowlęcia.

Kupując termofor pamiętaj o pokrowcu

Gumowa konstrukcja termofora strasznie szybko się nagrzewa, na skutek wlanej gorącej wody. W efekcie jego powierzchnia może podrażnić i poparzyć skórę przy bezpośrednim kontakcie, bez oddzielającej warstwy materiału. Na całe szczęście można temu z łatwością zapobiec zakładając tekstylny pokrowiec na termofor. Oddziela on bowiem tą gumową powierzchnię od ciała dziecka lub osoby dorosłej i tym samym zapewnia przyjemny w dotyku materiał, który dodatkowo podnosi komfort użytkowania.

Warto podkreślić, że stosowanie termoforów włożonych w pokrowce zapobiega sytuacji, gdy podczas zmiany pozycji ubranie podwinie się i gorąca guma dotknie gołej część ciała. Kolejną zaletą posiadania pokrowca jest wygląd, ponieważ zwiększa on walory estetyczne zwykłego termoforu. Co z kolei pozwala bardziej zachęcić dzieci do jego stosowania i chęci przytulenia się, jak do przytulanki.