TEKSTYLIA

Jeśli szukasz tekstyliów dla dzieci wykonanych z naturalnych tkanin, które charakteryzują się wyjątkową przewiewnością i zdolnościami odprowadzania wilgoci - to dobrze trafiłeś. W naszym asortymencie znajdziesz kocyki, pieluszki/otulacze, pościel, prześcieradła/pokrowce czy rożki ze specjalnie wyselekcjonowanych materiałów, w tym muślinu, bawełny organicznej, antyalergicznej wełny merino, lnu i wielu innych.


Jakie tekstylia przygotować do pokoju dziecięcego?

W pokoju dziecięcym powinny znajdować się zestawy różnego rodzaju tekstyliów, które dbają o zdrowy sen dziecka i jednocześnie nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru. Z tej racji w naszym katalogu poświęconym tekstyliom znajdziesz komfortowe pościele, prześcieradła i pokrowce, rożki, pieluszki i otulacze oraz koce. To podstawowe warianty tekstyliów z którymi dzieci mają kontakt na co dzień. Sprawdź, co takiego one oferują.

Jakie korzyści niosą ze sobą wybrane tekstylia dla niemowląt?

Pościel oczywiście znajduje się na szczycie listy zakupów dla dziecka, ponieważ to właśnie ona tworzy komfortowe warunki do snu. Ponadto jej wygląd pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci, a nawet pełni rolę cennej dekoracji pokoju dziecięcego. Każdy rodzic powinien posiadać w swoim domu przynajmniej kilka kompletów pościeli do regularnej wymiany, aby utrzymać higienę odpowiednią dla zdrowia dziecka.

Drugim cennym artykułem w wyprawce niemowlaka są koce, które stanowią doskonałe rozwiązanie na każdą sytuację, gdzie dziecku zaczyna być chłodno. Z ich pomocą można samemu okryć niemowlę podczas drzemki na kanapie, bądź gdy większe dziecko uzna, że jest mu zimno samodzielnie wskoczy pod ciepły i miękki koc. Koce dziś mogą pełnić rolę maskotki do przytulania albo maty do zabawy na ziemi. To również jedno z tych tekstyliów, z którymi dzieciom jest najtrudniej się rozstać w trakcie dorastania. Dlatego też będą idealną pamiątką na całe życie.

Pieluszki i otulacze to z kolei bardzo funkcjonalne produkty, pomagające w codziennej opiece nad dzieckiem. Mianowicie ich celem jest zwiększyć komfort dziecka, by mogło spokojnie i wygodnie przespać całą noc. Natomiast po spełnieniu swojej funkcji, mogą być użyte jako ręcznik lub ściereczka do wytarcia np. twarzy.

Rożki pełnią funkcję pierwszej pościeli, otulacza i kocyka. Uwielbiane są przez niemowlaki, ponieważ ciasno owijają ciało przypominając im bezpieczne łono swojej mamy. Oprócz tego pozwalają wygodnie i bezpiecznie przenieść śpiące niemowlę w inne miejsce. Warto zaznaczyć, że rożki dla niemowląt pasują rozmiarem zarówno do łóżka, kołyski, wózka, jak i kosza Mojżesza.

Prześcieradła i pokrowce umożliwiają zasłonić dowolny materac, na którym śpią małe dzieci. Dzięki czemu rodzice są w stanie zachować wyższą higienę i komfort dla swojego dziecka. To jednak nie dotyczy tylko materaców w łóżku i kołysce, ale też innych mebli w pokoju typu przewijak. Na przewijaku znajduje się zwykle zimna mata, na którą kładzie się dziecko, stąd też pokrowce są niezbędne, by oddzielić jej powierzchnię od wrażliwej skóry.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tekstyliów dla dzieci?

Wybierając tekstylia do pokoju dziecka pamiętaj, że będą mieć bezpośredni kontakt z jego skórą. Wobec tego, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał wykonania każdego z nich, aby zapobiec podrażnieniom skóry i uczuleniu. Najlepiej jak tekstylia są wykonane z naturalnego materiału pozbawionego sztucznych składników, wykazującego właściwości antybakteryjne i termoregulacyjne oraz dobrze odprowadzającego wilgoć. Oprócz tego upewnij się, czy dany produkt można z łatwością czyścić, gdyż nie ukrywajmy faktu, że dzieci bardzo często brudzą siebie i otoczenie wokół.