STROJE KĄPIELOWE

Znajdziesz tutaj jednoczęściowe i dwuczęściowe stroje kąpielowe dla najmłodszych, które pozwolą cieszyć się wodną zabawą na plaży, basenie czy prywatnym ogrodzie. W takim stroju dziecko może swobodnie pluskać się i przebywać w wodzie. Co więcej dodaje uroku i zachowuje prywatność dla samego dziecka. Warto podkreślić, że dziecko będzie lepiej wyglądać na zdjęciach w stroju kąpielowym, niż na golasa lub w pieluszce.


Przygotuj wygodny strój kąpielowy dla swojego dziecka

Stroje kąpielowe chronią dzieci przed wypadkami, zapewniają spokój rodzicom, a także dbają o prywatność i estetyczny wygląd na plaży lub basenie. Ponadto jednoczęściowy i dwuczęściowy strój pomaga zachować higienę podczas siadania na publicznych kąpieliskach, gdzie roi się od bakterii, grzybów i wirusów. Dlatego też dziś zakup stroju kąpielowego dla swojego dziecka to niemal konieczność.

W przypadku niemowląt wystarczy stosować specjalnie zaprojektowane pieluchy do pływania, które zatrzymują w sobie kał. Natomiast po ukończeniu pierwszego roku życia można zacząć ubierać dziecko w jednoczęściowy strój kąpielowy, będący jednocześnie dobrą ochroną przed promieniami słonecznymi. Na uwagę zasługują dziecięce stroje kąpielowe wykonane z tkaniny wyposażonej w filtr SPF o wysokiej ochronie 50+ i długim rękawem.

Jednoczęściowe i dwuczęściowe stroje kąpielowe dla dziewczynek

Jednoczęściowe stroje kąpielowe dla dzieci są bardziej uniwersalne, niż dwuczęściowe. Wynika to z tego, że bikini trudniej się wkłada i zdejmuje, a oprócz tego odsłania więcej ciała, przez co dziecko jest bardziej narażone na oparzenia słoneczne.

Dwuczęściowy strój poleca się dziewczynkom w starszym wieku, które zwracają uwagę na to, co mają rówieśnicy i chcą się do nich upodabniać. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, by bikini nie posiadały zbyt mocnych wycięć, gdyż nastolatka nie będzie w nim czuła się swobodnie.

Szorty i spodenki kąpielowe dla chłopców

Z kolei chłopcy noszą kąpielówki w postaci slipek lub szortów o dłuższym kroju. Oba rodzaje dobrze sprawdzają się podczas pływania i zabawy na plaży, stąd też ich wybór zależy od indywidualnych preferencji Twojego dziecka. Albowiem luźniejsze szorty mogą lepiej podobać się dziecku, niż przylegające do skóry slipki lub bokserki.

Wobec tego warto pozwolić mu przymierzyć dwa rodzaje spodenek kąpielowych, aby mógł sam wybrać strój, w którym będzie czuł się najlepiej. Takie podejmowanie decyzji przez dziecko ma pozytywny wpływ na kształtowanie jego samodzielności.