ŚLINIAKI

Przedstawiamy praktyczne śliniaki dla dzieci i niemowląt, bez których nie obejdą się Państwo w ich pierwszych miesiącach życia podczas karmienia. To właśnie one skutecznie łapią ślinę i ulewający się pokarm, dlatego też stanowią niezbędny element wyprawki. Śliniaczek można kupić w wersji wiązanej lub zapinanej na napy. Oba rozwiązania są równie skuteczne. Na uwagę zasługuje materiał wykonania śliniaczka, gdyż odpowiada za to jak bardzo będzie chłonny.


Do czego służą śliniaki dla niemowląt?

Śliniak to nic innego jak kawałek materiału, który służy do ochrony ubrania podczas jedzenia. Zakłada się go pod brodę, dzięki czemu resztki jedzenia lub rozlany płyn ląduje prosto na śliniaku a nie koszulce. Obecnie śliniaki dla niemowląt przyjmują różne fasony - od krótszych po dłuższe chusty, pokrywające większą część stroju.

Poza tym, różnią się między sobą sposobem zapięcia przy szyi, dodatkowymi elementami typu kieszeń i rękawy oraz materiał wykonania. Na uwagę szczególnie zasługują silikonowe śliniaki, które wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką po zabrudzeniu.

Kiedy dokładnie przydaje się śliniak?

Śliniaki to jedna z podstawowych pozycji znajdująca się na liście wyprawki dla niemowlaka. Nic tak dobrze nie pomaga bowiem zachować czystość, jak śliniak. Można go stosować już od pierwszych chwil w domu podczas karmienia piersią lub butelką, czy nawet samodzielnej nauki jedzenia między 9. miesiącem życia a 12. miesiącem życia.

Co więcej stanowi niezwykłą pomoc w restauracji, gdzie wybraliśmy się z całą rodziną zjeść. Warto wtedy zadbać o odświętny śliniak z ładnym wzorem, który doda uroku naszemu dziecku.

Czym kierować się przy wyborze śliniaka dla niemowlaka?

Wybierając śliniak dla niemowlaka na pewno zatrzymaj się nad jego zapięciem lub wiązaniem, ponieważ może ono drażnić szyję. Najlepiej sprawdzają się cienkie troczki, które są niewyczuwalne dla małego dziecka, dzięki czemu noszenie ślimaka w ogóle mu nie przeszkadza. Oprócz tego pamiętaj, aby nie wybierać mocnych kolorów, które odciągnęłyby uwagę niemowlaka od jedzenia. W tym celu postaw na stonowane odcienie.

Inną ważną kwestią jest rozmiar śliniaka, a mianowicie lepiej sprawdzi się model o większych wymiarach. Pozwoli on ochronić przed zabrudzeniem nie tylko koszulkę, ale też całe ciało niemowlaka. W efekcie jego przebranie w nowe ubranie nie będzie stanowiło problemu, gdyż obecne pozostanie czyste.