SKARPETKI/PODKOLANÓWKI

Już od najmłodszych lat powinno się zakładać swojemu maleństwu skarpetki na stópki, aby nie zmarzły w nocy. Co więcej stanowią doskonałą ochronę przed zimną podłogą w domu i podczas spaceru na zewnątrz. Można znaleźć je w wersji z warstwą antypoślizgową, która przydaje się w momencie, gdy dziecko zaczyna raczkować i stawiać pierwsze kroki. Oprócz tego znajdziesz w naszym asortymencie modne podkolanówki, będące uzupełnieniem całego outfitu.


Przygotuj zestaw skarpetek dla swojego dziecka

Stopy są wrażliwe na chłód, więc powinno się zadbać o ciepłe i wygodne skarpetki, mające za zadanie je ogrzewać. Co więcej stanowią pewnego rodzaju ochronę bosych stóp przed ostrymi przedmiotami na ziemi, a modele ze specjalną warstwą antypoślizgową mają zapobiegać przypadkowemu poślizgnięciu się.

Innym zadaniem skarpetek dziecięcych to tworzenie wygodnych warunków do chodzenia w obuwiu, zapobiegając otarciom. To jednak nie koniec, a mianowicie oryginalnie wyglądające skarpetki aktywizują niemowlę do dotykania swoich stóp, co skutkuje stymulacją prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka. Nie zapominajmy także o dopełnieniu dziecięcego stroju, poprzez wybór ładnych skarpetek z falbanką, bądź innymi dekoracyjnymi dodatkami. W naszym asortymencie skompletujesz wyjątkowy zestaw do dziecięcej garderoby.

Czy podkolanówki są potrzebne dla dzieci?

Podkolanówki to stylowy dodatek do dziecięcego stroju, który modnie wygląda w połączeniu z sukienką i spódnicą. Dlatego też częściej noszone są przez dziewczynki, niż chłopców. Jednakże najważniejszą kwestią przemawiającą za podkolanówkami jest to, że są one dłuższe od zwykłych skarpet, przez co ochraniają przed chłodem nie tylko stopy, ale i łydki. W efekcie nie dopuszczają do utraty ciepła w chłodniejsze dni.

Warto podkreślić, że można je założyć bezpośrednio na rajstopy, aby pełnić rolę dodatkowej warstwy ogrzewającej nogi. Z tego też powodu przydają się szczególnie zimą dla dzieci bez względu na wiek, czy nawet płeć.

Jakie skarpetki wybrać dla niemowląt i dzieci?

Podczas zakupów skarpetek zwróć uwagę na to, aby były uszyte z naturalnych materiałów pozwalających skórze oddychać. Poza tym, skarpetki dla dzieci nie powinny zawierać widocznych szwów i być zbyt ciasne, gdyż będą drażnić oraz przeszkadzać w chodzeniu. Najlepiej żeby gumka była nieodczuwalna, lecz jednocześnie posiadała odpowiednią siłę podtrzymującą skarpetkę w odpowiednim miejscu.

Świeżo upieczonym rodzicom polecamy szczególnie skarpetki w uroczym wydaniu, bowiem doskonale zwracają na siebie uwagę niemowlaków i pasują do bardziej uroczystych okazji, gdzie wypada wystroić dziecko. Oprócz tego warto, by posiadały warstwę antypoślizgową na spodzie stopy, ponieważ pomaga ona zachować równowagę podczas nauki chodzenia.