ROŻKI

Proponujemy klasyczne rożki niemowlęce w niepowtarzalnym stylu. Wszystkie modele dobrze regulują ciepło, zapobiegając przegrzaniu malucha. Rożki są miękkie, dzięki czemu zapewniają dziecku optymalne otulenie. Proponujemy nie tylko urocze, lecz także bardzo funkcjonalne produkty, które po rozłożeniu mogą służyć jako mata do leżenia czy zabawy, śpiworek do wózka lub kołderka. Oferowane produkty zostały uszyte z naturalnych, niewywołujących alergii materiałów takich jak bawełna organiczna czy len, z największą dbałością o detale. Gwarantuje to ich wysoką jakość, a przede wszystkim bezpieczeństwo maleństwa. Alternatywnym rozwiązaniem dla rożków są wyjątkowo praktyczne otulacze.


Czym są rożki niemowlęce?

Rożek niemowlęcy to najprościej mówiąc kwadratowy mięciutki kocyk, służący do owinięcia dziecka. Wykonany jest z różnych tkanin o dobrych właściwościach cyrkulacji powietrza, dzięki czemu tworzy komfortowe warunki do spania. Rożki mają na celu sprawić, by niemowlę czuło się bezpiecznie w jego wnętrzu, tak jak w brzuchu swojej mamy. Dlatego też posiadają specjalne zapięcie na rzepy, suwak lub kokardkę do charakterystycznego złożenia. Po złożeniu przypominają klasyczne otulacze i śpiworki.

Co zapewnia rożek niemowlęcy?

Jak już wspomnieliśmy rożki niemowlęce składa się, by szczelnie otulić dziecko. W ten sposób niemowlę lepiej odnajduje się i wycisza w nowym środowisku, ponieważ oddziałują na niego warunki przypominające łono matki. Co więcej jest mu wygodnie, ciepło i przytulnie w ramionach rodziców. Rożek doskonale sprawdza się w ochronie niemowlęcia przed różnymi bodźcami, które negatywnie wpływają na sen. Z kolei rodzicom ułatwia trzymanie noworodka i przystawienie go do piersi, wskutek czego nabierają większej pewności siebie.

Jak długo można korzystać z rożka dla niemowląt?

Wybierając pierwsze przykrycie dla niemowlęcia koniecznie zastanów się nad zakupem rożka, ponieważ idealnie zastępuje kołdrę, otulacz i śpiworek. Przeznaczony jest do stosowania w pierwszych tygodniach aż do ok. 6 miesiąca życia. Czas ten bardzo szybko minie, lecz rożek można dalej wykorzystać do innych zadań, takich jak mata o zabawy lub koc. Wystarczy jedynie rozłożyć go, a będzie pełnić przydatne podłoże dla starszych dzieci na podłodze, z której ciągnie zimno.