ROWERY / HULAJNOGI / KASKI

Dla każdego dziecka nastaje czas, w którym powinien zacząć uczyć się jazdy na rowerze lub hulajnodze. Taka aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpływa na rozwój jego zmysłu równowagi, ale też sprawia, że chętniej spędza czas na dworze. W naszym sklepie znajdziesz solidne rowery oraz hulajnogi nadające się do rozpoczęcia nauki jazdy i nie tylko. Ponadto posiadamy kaski, o których w obu przypadkach nie powinno się zapomnieć, gdyż chronią głowę dziecka przed upadkiem.


Jazda na rowerze jako obowiązkowa aktywność fizyczna dla dzieci

Rower przynosi wiele korzyści zdrowotnych dziecku, a mianowicie poprawia funkcjonowanie układu krążenia i oddechowego, dba o szczupłą sylwetkę oraz zwiększa koordynację, równowagę i koncentrację. Dlatego też warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci jazdy na rowerze. Najlepiej zacząć już od roweru biegowego po 18 miesiącu życia, a następnie zmienić na trójkołowy. W wieku 4-7 lat dziecko będzie mogło już uczyć się jazdy na tradycyjnym rowerze.

Warto zaznaczyć, że dzieci, które miały do czynienia z rowerami biegowymi znacznie lepiej radzą sobie z utrzymywaniem równowagi w trakcie nauki jazdy na tradycyjnych rowerach. Niekiedy nawet nabywają one tą umiejętność w ciągu kilkunastu minut i mniej się boją na nich siadać.

Czy warto kupić dziecku hulajnogę?

Jak najbardziej! Hulajnoga to fascynujące narzędzie, które umożliwia dziecku spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Jej jazda poprzez odpychanie się jedną nogą sprawia, że dziecko uczy się panować nad swoim ciałem i równowagą, a także poprawia koncentrację. Ponadto można powiedzieć, że rozwija pasję do sportu, przez co skuteczniej przeciwdziałamy nadwadze.

Hulajnoga zajmuje mało miejsca, więc bez problemu można ją zabierać na różne wypady z dzieckiem. Oprócz tego na jej przykładzie można uczyć dziecko odpowiedzialności za swój sprzęt, co jest istotnym elementem jego wychowania.

Pamiętaj o kasku dla dziecka

W przypadku roweru i hulajnogi nie zapomnij dodatkowo o zakupie kasku. To właśnie on zabezpieczy i ochroni delikatną głowę dziecka przed upadkiem, który powiedzmy sobie szczerze na pewno się wydarzy. Może to być mniej poważny upadek, gdzie dziecko skaleczy sobie tylko kolano, ale co w momencie, gdy będzie to poważniejsza sytuacja? Bez kasku dziecko jest narażone na ryzyko uszkodzenia głowy. Dlatego też to konieczność przy tego typu aktywnościach fizycznych.

Wybierając kask dla dziecka zwróć uwagę, czy ma on system regulacji, który pozwala dokładnie dopasować model do wielkości i kształtu głowy. Albowiem tylko tak zagwarantujesz mu najlepszą ochronę a zarazem komfort noszenia.