RĘKAWICZKI / SZALIKI

Szalik i rękawiczki to niezbędny element każdego outfitu dziecięcego na zimę. Bez nich dziecko bez dwóch zdań załapie przeziębienie, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Dlatego też przygotuj dla swojego malca zestaw akcesoriów jesienno-zimowych, który będzie stanowić główną ochronę przed chłodem i wiatrem. Szalik będzie chronić górną części buzi i szyję, a rękawiczki małe rączki. Zadbaj także o wygląd dziecka, wybierając pasujące elementy pod kątem stylistycznym.


Szaliki i rękawiczki jako niezbędne dodatki na jesień i zimę

W naszym sklepie Bebe Space znajdziesz szeroką ofertę dodatków na jesień i zimę, bez których ani rusz! Jeden katalog poświęciliśmy rękawiczkom i szaflikom dla dzieci, które są niezbędnym zabezpieczeniem przed zimnem.

Zebraliśmy tutaj przeróżne warianty szalików i rękawiczek, dzięki czemu bez problemu wybierzesz uroczy model, gwarantujący odpowiednią ilość ciepła dla swojego dziecka. Oprócz tego z łatwością nadadzą modny wygląd całej stylizacji dziecięcej, a dzieci same będą chętniej ubierać wersje z zabawnymi wzorami i dodatkowymi elementami typu kokardki czy pompony.

Czym kierować się przy wyborze rękawiczek dla dzieci?

Gdy spadnie śnieg nie ma mowy, aby dziecko nie wyszło na dwór pobawić się na śniegu. Dlatego też koniecznie przygotuj nieprzemakalne rękawiczki posiadające wysoką izolację termiczną. W ten sposób dziecko podczas lepienia bałwana, rzucania śnieżkami czy zjeżdżania na sankach nie będzie odczuwało zimna w dłonie.

W przypadku najmłodszych dzieci spędzających większość czasu w wózku wybierz rękawiczki jednopalczaste. Model ten znacznie upraszcza zakładanie i zdejmowanie rękawiczek przy wyjściu z domu, a także dobrze leżą i nie zsuwają się z niemowlęcej dłoni. Pomijając doskonałą ochroną przed zimnem zapobiegają również drapaniu i co ważniejsze zapewniają miły w dotyku materiał. Natomiast starsze dzieci powinny nosić rękawiczki z rozdzielonymi palcami, ponieważ przynoszą większą kontrolę i swobodę podczas zabawy na śniegu.

Co lepsze komin czy szalik dla dziecka?

Zamiast tradycyjnego szalika dla dzieci polecamy stosować komin, który będzie tak samo dokładnie ochraniał dziecięcą szyję. Co więcej nie trzeba go przewiązywać wokół szyi i starać się, by wyglądał estetycznie, gdyż wystarczy jedynie założyć go przez głowę, tak jak golf. W dodatku ładnie układa się i przylega do ciała, przez co dobrze współgra z okryciami wierzchnimi.

Kominy zyskują dziś coraz większą popularność ze względu na fakt, iż nie mamy z nimi problemu w postaci samego rozwiązywania się szalika podczas zabawy i ciągłego poprawiania.