RAMPERSY / PIŻAMY

W naszej szerokiej ofercie sklepu znajdą Państwo tradycyjne jednoczęściowe piżamy i rampersy dla niemowląt, które będą stanowić zarówno świetny strój do spania, jak i chodzenia na co dzień. Zebraliśmy tutaj różne warianty wygodnych piżamek i rampersów wykonanych między innymi z bawełny organicznej, dzięki czemu nie będą one gryźć ani podrażniać skóry małego dziecka. Sprawdź, w jakich uroczych wzorach i kolorach są dostępne w naszym asortymencie.


Czym są rampersy niemowlęce?

Rampersy to jednoczęściowe stroje przypominające pajacyki dla niemowląt. Wyróżnia je jednak krój, który odkrywa znaczną część ciała, a mianowicie posiadają krótki rękaw i niekiedy krótsze nogawki. Poza tym, wykonane są z cienkich tkanin o wysokiej przewiewności, dzięki czemu świetnie spisują się latem. Zapewniają zatem większy komfort w cieplejsze dni, gdyż minimalizują ryzyko przegrzania się i przepocenia.

Warto zaznaczyć, że gwarantują pełną swobodę ruchów i łatwe zakładanie stroju, poprzez zapięcie znajdujące się w kroku lub pośrodku wzdłuż tułowia. Stąd też nie sprawiają problemów przy przewijaniu niemowlaka.

Czy rampersy nadają się do spania?

Letnią porą zamiast pajacyków z długimi rękawami rodzice ubierają swoje dziecko w rampersy, które znacznie lepiej poradzą sobie przy wysokiej temperaturze. Z tego powodu rampers stanowi dziś ciekawą propozycję piżamy do snu dla niemowląt. Tworzy on naprawdę wygodne i przyjemne warunki do spania ze względu na swój odsłaniający fason bez doszytych stóp.

Oczywiście rampers niemowlęcy nadaje się także jako letni strój do codziennej zabawy w domu, bądź na świeżym powietrzu. To wszystko zawdzięcza swojemu gładkiemu wykończeniu bez zbędnych ozdób, mogących odpaść z materiału oraz łatwości zakładania i zdejmowania ubrania w przypadku pełnej pieluchy.

Czym kierować się przy wyborze piżamy dla dziecka?

Piżama ma bardzo ważne znaczenie dla każdego dziecka bez względu na płeć i wiek. Dlatego też powinno się zwrócić na nią szczególną uwagę i tym samym postarać się dostosować ją do poszczególnej pory roku. Albowiem w lato i zimę mamy zupełnie inne oczekiwania od stroju do spania dla niemowląt. W lato szukamy piżam z cienkich materiałów odsłaniających ręce i nogi, natomiast w zimę potrzebny jest ciepły strój z długimi rękawami i nogawkami, aby po odkryciu dziecko nie zmarzło w łóżku.

Oprócz tego kieruj się praktycznym i wygodnym fasonem, który będzie zapewniać maksymalną swobodę ruchów. Najlepiej, jeśli piżama jest pewnego rodzaju kombinezonem, gdyż taki jednoczęściowy strój nie podciąga i nie przesuwa się podczas snu. To pozwoli zapobiec przypadkowemu odkryciu pleców czy brzucha.