RAJSTOPY

Rajstopy dziecięce to ciepły element ubioru, który nie tylko chroni przed chłodem, lecz również przed upadkiem i otarciami. Stąd też są niezwykle pomocne w okresie nauki chodzenia, gdzie maluchy często upadają na swoje kolana. Przygotowaliśmy tutaj gładkie, jednolite lub wielokolorowe rajstopy z szelkami lub bez, które będą doskonale uzupełniać strój na codzienne i bardziej uroczyste okazje.


Rajstopy dziecięce nie tylko dla dziewczynek

Chociaż rajstopy kojarzą się z praktyczną częścią garderoby dla dziewczynek do noszenia pod sukienkę lub spódnicę, to są one także skierowane dla chłopców w różnym wieku. Albowiem doskonale zabezpieczają wrażliwą skórę niemowlaka przed zimnem i otarciami, a ich materiał zapewnia wyjątkowy komfort noszenia. Dzięki temu uprzyjemniają długotrwały proces nauki chodzenia, gdyż podczas każdej podjętej próby amortyzują upadek i jednocześnie gwarantują pełną swobodę ruchów.

Zimą z kolei pełnią rolę bielizny, którą można założyć pod spodnie, aby trzymały ciepło. To pozwala wytrzymać dzieciom znacznie dłużej na świeżym powietrzu bez obaw o przewianie, na skutek podwinięcia kurtki czy innego okrycia wierzchniego. Rajstopy dla chłopców są produkowane w stonowanych i ciemniejszych odcieniach oraz wykorzystują modne chłopięce motywy typu samochody, samoloty, dinozaury czy bohaterowie z bajek.

Zalety rajstop z szelkami dla dzieci

Warto pokusić się o zakup rajstop z szelkami dla swojego dziecka, ponieważ nie zsuwają, okręcają i rolują się, tak jak klasyczne wersje. Problem zsuwania się rajstop dotyczy dzieci w każdym wieku, bowiem są one niezwykle ruchliwe, przez co gumka stopniowo spada z brzucha. W efekcie rodzice muszą pamiętać o ich stałym poprawianiu, by pozostały na swoim miejscu. Na szczęście rajstopy na szelkach niwelują ten problem, przy czym nie uciskają za mocno brzucha.

Zastosowanie rajstop dziecięcych

Rajstopy to pewnego rodzaju baza dla codziennego stroju dziecięcego, którą ubiera się pod sukienki, spódnice i spodnie. Oprócz tego często wykorzystuje się je zamiast body lub spodni dla niemowląt, gdyż dobrze podtrzymują pieluchę, łatwo się je zakłada oraz zapewniają większą ilość ciepła, w wyniku dokładnego zakrycia nóg wraz ze stopami.

Największe atuty czerpiemy z nich w okresie jesienno-zimowym, gdyż to wtedy dzieci są narażone na liczne przeziębienia, wskutek zimnego powietrza. Ponadto przydają się w okresie raczkowania, kiedy niemowlę odczuwa nieprzyjemny chłód od podłogi.