PUZZLE

Puzzle to doskonały sposób na spędzenie czasu z dziećmi. Nie tylko tymi starszymi, ale także najmłodszymi, które potrzebują rozwijać swoją wyobraźnię właśnie poprzez zabawę. Oprócz tego puzzle uczą dzieci cierpliwości, koncentracji i co ważniejsze logicznego myślenia. Dlatego też należą do grupy edukacyjnych zabawek, dostarczających jednocześnie wiele radości. W naszym sklepie znajdziesz kolorowe puzzle przeznaczone dla dzieci w wieku 2-6 lat.


Puzzle jako rozrywka wspierająca rozwój dziecka

Dobrą formą zabawy dla dzieci jest układanie elementów, które do siebie pasują i tworzą jedną spójną całość. W ten sposób dziecko uczy się spostrzegawczości, cierpliwości i jednocześnie pobudzona zostaje jego wyobraźnia. Z tej racji, puzzle są dziś bardzo wysoko oceniane przez rodziców jako idealna zabawka dziecięca, bez względu na wiek.

Dzieci mające już 18-miesiący mogą bawić się tego typu układankami. Jednak muszą być odpowiednio dobrane do ich możliwości, a mianowicie mieć mniejszą ilość elementów, być większe i przedstawiać proste obrazy. W efekcie takie puzzle mają pozytywny wpływ na rozwój procesów myślowych, a także wspiera koordynację wzrokowo-ruchową, co jest niezwykle ważne na tym etapie życia.

Układanki idealna zabawka dla dzieci małych i dużych

Jak wiemy puzzle są w stanie pobudzić ciekawość u najmłodszych, pomagając trenować ich koordynację ruchową, koncentrację, cierpliwość, analizę i sposób logicznego myślenia. Co jednak w przypadku starszych dzieci? Może się nam wydawać, że już nie będą zainteresowane nimi tak jak niemowlęta, ale to nieprawda. Puzzle są dostępne w wielu różnych poziomach trudności, przez co dostarczają ciekawe wyzwania zarówno dla tych nieco starszych dzieci, jak i nastolatków. Wyróżniają się większą liczbą elementów i bardziej skomplikowanymi obrazami, zawierającymi dużą ilość szczegółów.

Wieloelementowe puzzle są uwielbiane przez osoby dorosłe oraz mogą służyć wspólnej zabawie z całą rodziną. Pozwala to zacieśnić więzy rodzinne i nauczyć współpracy, ale co najważniejsze zdrowo spędzić czas zamiast codziennego oglądania telewizji lub siedzenia przed komputerem.

Nie masz pomysłu na prezent? Wybierz puzzle

Puzzle to jednocześnie zabawka i narzędzie edukacyjne, stąd tez będzie idealnym prezentem dla każdego dziecka, bez względu na wiek. Oczywiście zwróć uwagę na poziom trudności wybranych puzzli do jego aktualnych możliwości, bowiem zbyt duża liczba elementów i trudne wzory mogą zniechęcić go do zabawy.

Jeśli się pomylisz wybierając puzzle - nic straconego. W pewnym momencie dziecko dorośnie i będzie mogło skorzystać z otrzymanego prezentu w przeszłości.