PRZYTULANKI, ZABAWKI I MATY

Przytulanki i zabawki są niezbędne dla niemowląt już od najmłodszych lat. Poprzez zabawę pomagają dzieciom rozwijać umiejętności poznawcze, w tym otwartość, chęć komunikacji i wyobraźnię. Z tej racji przygotowaliśmy bezpieczne produkty, które pomogą im w tym i wielu innych trudnych sytuacjach np. usypianiu dziecku czy odstawieniu smoczka. W dodatku znajdziesz tutaj maty, stanowiące dobre miejsce do zabawy i trenowania raczkowania.


Przytulanki jako przydatne uzupełnienie wyprawki

Wszelkie pluszowe maskotki, które służą do zabawy są ważnym elementem wyprawki dla noworodka. Przytulanki stanowią jedną z pierwszych zabawek dla takich małych dzieci, a co ważniejsze towarzyszą im przez długi okres czasu. W efekcie stają się najlepszymi przyjaciółmi i pocieszają je w trudnych chwilach emocjonalnych.

To jednak nie wszystko, a mianowicie wybierając przytulankę można wziąć pod uwagę to, by dodatkowo pozytywnie wpływała na rozwój dziecka, w tym integracji sensorycznej, kompetencji językowych i komunikacyjnych, kreatywności czy wyobraźni. Dlatego też nie wahaj się i dołącz miłą w dotyku maskotkę, która pomoże dziecku zaadaptować się w nowym środowisku.

Jakie zabawki włączyć w wyprawce dla noworodka?

Nie zapominaj o innych zabawkach, które powinny znaleźć się w wyprawce niemowlaka. Obecnie na rynku i w naszym sklepie znajdziesz zabawki dostosowane do wieku każdego dziecka, dzięki czemu odpowiadają na ich możliwości i poziom percepcji.

Dla najmłodszych powinny to być grzechotki, piłki sensoryczne, karuzele czy pozytywki. To właśnie one będą stymulować rozwój zmysłów poprzez zainteresowanie noworodka. Grzechotka i piłka sensoryczna dobrze oddziałuje na aktywność, ponieważ dzieci próbują nimi uderzać, skrobać, kurczowo zaciskają na nich palce, przekładają je z dłoni do dłoni, obracają czy nawet gryzą. Natomiast karuzela i pozytywka generuje uspokajające dźwięki, które pomagają dzieciom wyciszyć się w łóżeczku.

Mata czyli must-have w wyprawce dla dziecka

W wyprawce nie może zabraknąć także maty, na której dziecko będzie mogło leżeć na podłodze i bawić się swoimi zabawkami. Co więcej taka mata służy noworodkom za miękkie podłoże do rozpoczęcia nauki obracania się, siadania, raczkowania czy chodzenia. Dużą zaletą jest też to, że można ją przenosić tam, gdzie tylko chcesz a jej materiał chroni przed chłodną powierzchnią podłogi.