PRZEWIJAKI

Przygotowując swój dom na przyjście dziecka nie zapomnij kupić przewijaka w formie wolnostojącej lub nakładanej na łóżeczko lub komodę, które pozwoli odciążyć kręgosłup rodzica oraz znacznie ułatwi jego przewijanie. Kompletując przewijak z pokrowcem zapewnisz dziecku pełen komfort, higienę i bezpieczeństwo podczas zmieniania pieluszki, przecierania, kremowania czy przebierania. Sprawdź zatem, jakie atrakcyjne przewijaki i pokrowce oferujemy w sklepie BEBE SPACE.


Czym jest przewijak dla niemowląt?

Przewijak to najprościej rzecz mówiąc konstrukcja w postaci wyprofilowanej podkładki z podwyższonymi bokami, która ma za zadanie ułatwić zmianę pieluszki u niemowlaka. Zwykle posiada kształt czworokąta z miękkim materacem obszytym wodoodpornym materiałem.

Obecnie przewijaki dzieli się na 4 główne rodzaje - wolnostojące, ścienne, usztywnione i miękkie. Z czego pierwsze dwa na pewno spotkałeś kiedyś w miejscu publicznym. Przewijak wolnostojący to stojący mebel składający się z szuflad lub półek, a na samej jego górze znajduje się stolik do przewijania niemowląt.

Natomiast miękka i usztywniona podkładka do zmiany pieluch ma charakter przenośny, gdyż można ją kłaść na niemal każdej płaskiej powierzchni np. komodzie, łóżeczku czy ziemi. Oba rozwiązania są równie skuteczne i zabezpieczają przed twardą i brudną powierzchnią.

Zastosowanie przewijaka dla dzieci

Ta specjalna konstrukcja przewijaka dostarcza zarówno bezpieczne miejsce do leżenia, jak i wygodną przestrzeń do wykonywania zadań dla rodziców, w której mogą swobodnie przewinąć niemowlę bez brudzenia wszystkiego w koło. Oprócz tego rodzice wykorzystując przewijak mogą zastosować odpowiednie czynności higieniczne związane z utrzymaniem okolic intymnych w czystości, a następnie ubrać dziecko w nową pieluchę i strój. Po wymianie pieluchy wystarczy schować nakładkę, by nie zajmowała niepotrzebnie miejsca w pokoju.

Jeśli wydaje Ci się, że przewijak nie jest Ci do niczego potrzebny. To spróbuj sobie wyobrazić przewijanie dziecka bezpośrednio na łóżku, kanapie czy kolanach. Dobrze wiemy, że dzieci podczas takiej wymiany pieluszki mogą narobić coś więcej w jej trakcie. W efekcie cała pościel jest do prania, a reszta materaca potrzebuje ręcznego czyszczenia. Stąd też taka forma nakładki jest bardzo przydatna, żeby przejść łatwiej przez ten niezbyt przyjemny etap wychowywania dziecka.

Do czego służą pokrowce na przewijaki?

Ponadto bardzo często można się spotkać z pokrowcami na przewijaki. To specjalne tekstylia, które mają na celu oddzielić mniej przyjemną w dotyku warstwę przewijaka (ceratę) od wrażliwej skóry dziecka. To jednak nie wszystko, bowiem dbają przede wszystkim o zachowanie czystości pomiędzy wymianami pieluch.

Poza tym pokrowce stanowią ciekawy dodatek dekoracyjny do kącika dziecięcego, a mianowicie przyjmują różne kolory i wzory, które można dopasować do reszty wyposażenia.