PRZEŚCIERADŁA DO ŁÓŻECZKA

Nie zapomnij kupić kilku prześcieradeł do łóżeczka na zmianę, aby zachować czystość i świeżość. Odpowiednio wybrane prześcieradło tworzy komfortową strefę snu dla niemowlęcia, a co ważniejsze nie podrażnia jego delikatnej skóry. Najlepiej sprawdzają się prześcieradła na gumkę o wysokiej wytrzymałości, zdolności do oddychania i jednocześnie niezwykłej przewiewności. Właśnie takie tekstylia gwarantujemy w naszej ofercie oraz możesz być pewny, że nawet po praniu będą zachowywać swoją miękkość.


Dlaczego prześcieradła włącza się do wyprawki dla noworodka?

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka warto podzielić ją na dział zawierający wyłącznie tekstylia, które przydadzą się w pokoju dziecka. Jedną pozycję na liście zajmować powinny prześcieradła do łóżka, kołyski czy kosza Mojżesza. To właśnie one stanowią główną warstwę ochronną materaca przed zabrudzeniami, plamami, potem i innymi niepożądanymi elementami. Dzięki temu nie trzeba wymieniać całego podłoża, lecz jedynie pościel i prześcieradło w łóżku.

Oprócz higienicznych aspektów prześcieradła dbają o komfort i zdrowy sen dziecka, gdyż wykonane są z wysokiej jakości materiałów, zapewniających dobre właściwości oddychające czy miękką i przyjemną w dotyku powierzchnię.

Prześcieradło do łóżeczka jako dekoracyjny dodatek wyposażenia

Kolorowe prześcieradło z oryginalny wzorem może pełnić rolę dekoracji w pokoju dziecka. Dlatego też przy aranżacji wnętrza zastanów się nad kolorystyką, a następnie dobierz tekstylia w odpowiednich barwach i odcieniach. Każdy szczegół w pokoju ma ważny wpływ na spójność i estetykę, tak też jest w przypadku wyboru pościeli do łóżka dziecięcego. Zwłaszcza, że osoby dorosłe zajmujące się małym dzieckiem spędzają większość swojego czasu nad łóżkiem lub kołyską.

W jakie prześcieradła warto zainwestować dla niemowląt?

Najlepiej by było zainwestować w prześcieradła z gumką, ponieważ z łatwością dopasowują się do materaca przy zakładaniu i uniemożliwiają przesuwaniu się lub rolowaniu materiału pod wpływem dziecka. Poza tym, znakomicie spisują się w pełni wodoodporne produkty tekstylne, które wspomagają chronić strukturę wewnętrzną materaca przed płynami. To pozwala zapobiec jego problematycznemu czyszczeniu w przyszłości.