PRZEŚCIERADŁA DO GONDOLI

Warto mieć także osobne prześcieradła do gondoli lub wózka, które można zakładać zamiast kocyka. To lepsze rozwiązania, ponieważ prześcieradło zazwyczaj posiada gumkę, trzymającą stabilnie materiał na materacu. Dzięki temu nie zsuwa się ani nie zwija pod wpływem ruchu maluszka. W rezultacie wnętrze gondoli lub wózka wygląda o wiele estetyczniej, a kocyk może posłużyć po prostu do przykrycia niemowlaka. Sprawdź, jakie modele prześcieradeł mamy na stanie.


Czy prześcieradła w wózku są potrzebne?

Ochrona materaca w wózku jest bardzo istotna, dlatego też na rynku artykułów dziecięcych można znaleźć wiele prześcieradeł w różnych rozmiarach, fasonach i kolorach. Materiał prześcieradła ma na celu skutecznie zabezpieczyć materac przed przypadkowym zabrudzeniem, co nie ukrywajmy dzieje się bardzo często przy opiece nad dzieckiem. Wobec tego prześcieradło pozwala nam zachować wysoką higienę i komfortowe warunki dla niemowlęcia w gondoli. Zatem tak, prześcieradła są niezbędne w wózku i powinny znaleźć się na każdej liście wyprawki.

W jakim rozmiarze wybrać prześcieradło do gondoli?

Aby idealnie dopasować prześcieradło do gondoli powinno mieć rozmiar 40 x 80 cm. To bowiem standardowy wymiar każdego materaca znajdującego się w wózku. Co więcej powinno ono posiadać wszytą gumkę, dzięki której można odpowiednio naciągnąć prześcieradło do jego kształtu. Guma umożliwia dopasować materiał pokrowca do nieco większego podłoża wahającego się o około 2-3 cm.

W naszym sklepie posiadamy muślinowe prześcieradła zarówno w uniwersalnym rozmiarze, jak i większym do kołyski czy kosza Mojżesza - 120 x 60 cm i 140 x 70 cm.

Dlaczego warto wybrać prześcieradło z gumką do gondoli?

Wybierając prześcieradło do gondoli proponujemy Ci postawić na produkt tekstylny z wszytą gumką, ponieważ będzie lepiej dopasowywać się do materaca. Oprócz tego ułatwia on zakładanie i zdejmowanie prześcieradła ze spaceru, a przede wszystkim zapobiega zwijaniu i przesuwaniu się materiału pod dzieckiem.