PRZECIWKO OWADOM

Środki na komary, kleszcze i inne owady są bardzo ważne dla maluchów. Albowiem często nie mają one pojęcia czemu odczuwają dyskomfort, przez co trudno nam im pomóc. Na szczęście nakładając przed wyjściem na świeże powietrze kosmetyki przeciw owadom możemy temu efektywnie zapobiec. Takie produkty są w szczególności niezbędne podczas wypadków nad jezioro, morze, do lasu i w góry. Zobacz, jakie dokładnie preparaty na owady polecamy dla najmłodszych.


Jakie zagrożenia niosą ze sobą owady dla dzieci i niemowląt?

Podczas letnich wypadów dzieci są mocniej narażone na kontakt z owadami, które mają w zwyczaju atakować lub żywić się ludzką krwią. Zazwyczaj takie ukąszenia i użądlenia nie są niebezpieczne, ale powodują natychmiastowy dyskomfort, wskutek pojawienia się zaczerwienienia, obrzęku, świądu, pieczenia czy bąbli. W rezultacie dzieci intensywnie zaczynają drapać się w tym miejscu, utrudniając całkowitemu zagojeniu się rany. Niekiedy nawet może towarzyszyć im ból, lecz największy problem pojawia się wtedy, gdy dziecko posiada uczulenie na określoną substancję, dostającą się do organizmu w wyniku kontaktu z wydzieliną owada albo napotka kleszcza przenoszącego boreliozę.

Jak widać niektóre ukąszenia i użądlenia owadów stanowią prawdziwe zagrożenia dla zdrowia dziecka. Dlatego też sprawdź, jak temu zapobiec.

Jak zabezpieczyć dziecko przed komarami, kleszczami i innymi owadami?

Na całe szczęście można efektywnie zabezpieczyć dzieci przed letnimi zagrożeniami za pomocą specjalnych kosmetyków przeciw komarom, kleszczom i owadom. Zawierają one substancje, które mają za zadanie odstraszać od siebie owady, dzięki czemu nie będą próbować się zbliżać do wrażliwej skóry dziecka. Oprócz tego wiele z nich posiada dodatkowo właściwości ochronne i łagodzące, przez co można użyć je do zmniejszenia dyskomfortu oraz skutków, które pojawiły się po ugryzieniu lub użądleniu.

Pamiętaj także, żeby letnią porą ubierać swoje dziecko w jasne ubrania, zabraniać siedzenia bezpośrednio na trawie, zakładać moskitiery w oknie, na wózku i łóżeczku niemowlęcym, a przede wszystkim dokładnie obejrzeć całe jego ciało po każdej aktywnej zabawie na dworze.

Jakie kosmetyki przeciw owadom są bezpieczne dla najmłodszych?

Kosmetyki przeciw owadom mogą zawierać substancje chemiczne o negatywnym wpływie na zdrowie dziecka. Z tej racji ich wybór nie jest wcale taki prosty, a mianowicie należy wybrać taki preparat, który będzie bezpieczny do stosowania przy niemowlętach i dzieciach poniżej 2-3 roku życia.

Najlepiej jest, jak taki kosmetyk jest wykonany z naturalnych olejków i ekstraktów, bez zawartości chemicznych lub syntetycznych odstraszaczy. To pozwoli zapobiec przed uczuleniem wrażliwej skóry niemowlęcia i jednocześnie zapewni odpowiednią warstwę ochronną przeciw wszelkim owadom.