POŚCIEL

Jako że pościel ma bezpośredni kontakt z delikatną skórą niemowlęcia, to powinna być wykonana w całości z naturalnych materiałów, dzięki temu w żaden sposób nie zagrozimy zdrowiu maluszka, gdy będzie spał lub bezczynnie leżeć w łóżeczku. Z tego powodu znajdziesz u nas zestawy pościeli z bawełny organicznej czy muślinu. Poza tym, wybrane przez nas pościele są utrzymywane w spokojnych kolorach, które nie drażnią oczu małego dziecka.


Czy pościel ma wpływ na spokojny sen u dzieci?

Chyba każdy rodzic pragnie, by jego dziecko spokojnie i bezpiecznie przespało całą noc. Dlatego też przygotowuje wiele rzeczy w pokoju dziecięcym, które mogłyby wpłynąć na jego sen. Pościel jest jedną z nich, ponieważ to ona przykrywa szczelnie ciało dziecka. Wobec tego powinna być wykonana z miękkiej i delikatnej w dotyku tkaniny, która zapewni mu maksymalny komfort, a także zapobiegnie uczuleniu skóry. Oprócz tego bardzo ważne jest, aby materiał pościeli wykazywał właściwości antybakteryjne, termoregulacyjne, dobrze odprowadzał wilgoć oraz był przewiewny i hipoalergiczny. To pozwoli zachować odpowiednie warunki snu dla dziecka zarówno w ciepłe, jak i zimne noce.

Pościel jako dekoracja pokoju dziecka

Dobre warunki do snu to jedno, ale pościel pełni też funkcję dekoracji pokoju. Dzięki temu pomaga stworzyć spójny atrakcyjny wystrój i przytulny klimat, co ma z kolei duży wpływ na samopoczucie dziecka, rozwój i jego wyobraźnię. Z tej racji, wygląd pościeli jest równie ważny co rodzaj tkaniny użytej do jej produkcji. Pościel do łóżka dziecięcego powinna być zatem nasycona kolorami i ozdobiona bajecznymi wzorami, które skutecznie ocieplą aranżację każdego pokoju.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kolorów i wzorów dla pościeli, dzięki czemu każdy wybierze dla swojego dziecka idealny wariant, będący stylowym wykończeniem wnętrza.

Szeroki wybór pościeli do łóżka dziecięcego

W tym katalogu zebraliśmy pościele do łóżek w oparciu o najnowsze dziecięce trendy. Dzięki temu każdy może mieć pewność, że przypadną do gustu dziewczynkom i chłopcom. Oprócz wzorzystych i kolorowych pościeli mamy do dyspozycji również te bardziej minimalistyczne i stonowane. Natomiast dla rodziców nie przepadających za przesuwaniem się wkładu pościelowego proponujemy wybrać pościele z wypełnieniem, gdzie pościel wraz z wewnętrzną warstwą wsadu stanowi jedną całość.