PODUSZKI DEKORACYJNE

Jeśli chcesz w łatwy sposób urozmaicić pokój dziecięcy nie marnuj czasu i dobierz do niego kilka poduszek dekoracyjnych, które będą stanowić jedną z głównych ozdób wystroju. Co więcej poduszki dekoracyjne tworzą ciepły i przytulny klimat w pokoju. Doskonale sprawdzają się w udekorowaniu łóżka dla dziecka, ponieważ niemowlę otoczone poduszkami będzie czuło się znacznie bezpieczniej. Stąd też sprawdź, jakie rodzaje poduszek mamy w naszej ofercie wyposażenia pokoju dziecięcego.


Stwórz przytulną przestrzeń w pokoju dziecięcym

Urządzając pokój dziecięcy nie patrzysz się na siebie, lecz na potrzeby swojego dziecka. Oczywiście jak jest małe nie powie Ci czego konkretnie potrzebuje. Na szczęście po tylu latach w branży z artykułami dziecięcymi wiemy, jakie przedmioty mogą Ci pomóc wyposażyć pokój tak, aby zaspokoić jego potrzeby oraz czuł się w nim bezpiecznie i przyjemnie.

Jeśli chodzi o potrzeby niemowląt to bardziej chodzi o procesy fizjologiczne, wymagające odpowiednich mebli i akcesoriów, które pozwalają się nimi zająć. Natomiast w poczuciu bezpieczeństwa i zachowywaniu dobrego humoru pomogą wszelkie dekoracje, w tym np. poduszki dekoracyjne.

Poduszki jako dekoracja pokoju dziecięcego

Poduszki dekoracyjne w przeciwieństwie do tradycyjnych poduszek posiadają charakterystyczny wygląd. Dla niemowląt i dzieci powstały specjalne modele, które przyjmują kształty gwiazd, chmur, zwierząt czy bajkowych postaci. Oprócz tego są dostępne w szerokiej gamie barw, wzorów i ozdób, dodających uroku całemu wnętrzu. W ten sposób jeden rzut oka wystarczy, by dziecko zaczęło wyobrażać sobie swój własny świat wraz z daną poduszką na czele.

Takimi poduszkami będziesz mógł podkreślić aranżację pokoju w danym stylu boho, eko, prowansalskim, glamour czy angielskim. Ponadto udekorujesz nie tylko łóżko dziecięce, ale także inne miejsca, takie jak parapet, kanapę, wózek i kącik do zabawy.

Zalety poduszek dekoracyjnych

Jak zapewne można się domyślić poduszki dekoracyjne nie będą stanowić jedynie ozdoby pokoju dziecięcego, ale zaczną odgrywać rolę miłej przytulanki dla niemowląt. Ich dekoracyjny wygląd sprawia, że niemowlęta chętniej przytulają się do nich, a nawet zaczynają się nimi bawić wymyślając różne historie. Na szczególną uwagę zasługują poduszki ozdobione motywem zwierzęcym, gdyż zdaje się im, że są prawdziwe.

Dlatego też to doskonałe rozwiązanie 2w1, które zapobiega kupowaniu zbyt dużej ilości maskotek, które nie są dobrym podparciem pod głowę. Co więcej mogą być kupione w zastępstwie innych plastikowych zabawek dla niemowląt, bowiem tak samo dobrze odwracają ich uwagę i są bezpieczne.