PIELUSZKI / OTULACZE

Jednym z podstawowych elementów niemowlęcej wyprawki są otulacze i pieluszki. Otulacze muślinowe, które mamy w sprzedaży, są niezwykle miękkie i elastyczne. Idealnie dopasowują się do kształtu ciała maluszka, zapewniając mu optymalne otulenie oraz poczucie bezpieczeństwa. Są ciekawą alternatywą dla klasycznych rożków niemowlęcych. Mamy pokochały otulacze za ich wielofunkcyjność. Ich podstawowym zastosowaniem jest zawijanie noworodka w kokon, jednak doskonale sprawdzą się także w roli lekkiego kocyka, przewiewnej osłonki do wózka, podręcznego ręczniczka, czy prześcieradła do łóżeczka. Polecamy również przewiewne, muślinowe pieluszki. Dzięki temu, że zostały uszyte z najdelikatniejszych tkanin bawełnianych lub bambusowych  o właściwościach termoregulacyjnych, są w pełni bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka i, co ważne, łatwe do utrzymania w czystości.


Otulacz zamiast rożka dla niemowląt

Otulacze mają za zadanie ułożyć wygodnie dziecko, dopasowując ciasno materiał do kształtu jego ciała. W takim kokonie niemowlęta czują się znacznie bezpiecznie, bowiem przypomina im warunki panujące brzuchu swojej mamy. Z tej racji, stanowią dobrą alternatywę dla rożków. Swoją przewagę zawdzięczają lekkiej tkaninie, która zapobiega przegrzaniu się w ciepłe dni. Co więcej otulacz może posłużyć także jako koc, osłonka do wózka, czysty ręcznik czy prześcieradło do łóżka lub kołyski.

Warto zaznaczyć, że otulając tak niemowlę ogranicza się odruchy moro u noworodka, wskutek czego wspomagamy redukować kolkę. Otulacz jest dobry dla niemowląt do około 4-go miesiąca życia, gdyż później dziecko wykazuje większą ruchliwość i chęć samodzielnej zmiany pozycji ciała.

Zastosowanie pieluch muślinowych

Pieluchy muślinowe cieszą się ogromną popularnością wśród rodziców, ponieważ wykonane są z delikatnej bawełny muślinowej wykazującej właściwości hipoalergiczne. W efekcie nie powodują w żaden sposób podrażnień na wrażliwej skórze niemowlaka i jednocześnie gwarantuje wysoki komfort noszenia. Obecnie wykorzystuje się je nie do przewijania, lecz do przykrycia dziecka, ochrony materaca, wyścielenia wózka, usypiania, gryzienia, wytarcia ciała, mycia czy wielu innych czynności pomagających w pielęgnacji.

W jakich przypadkach lepiej użyć otulacze?

Spowijanie niemowlaka w kokon sprawdza się jedynie w pierwszych miesiącach życia, natomiast później należy zaprzestać jego ciasne owijanie. Na szczęście otulacz to niezwykle funkcjonalny gadżet, który po tym okresie można użyć do innego równie ważnego zadania w opiece nad dzieckiem.

W szczególności na uwagę zasługuje fakt, że otulacze są wykonane z wysokiej jakości przewiewnych materiałów, przez co doskonale nadają się letnią porą do przykrycia dziecka. Mianowicie efektywnie zapobiegają przegrzaniu, umożliwiają szybkie usuwanie wilgoci i zmniejszają ryzyko gromadzenia się potu w nocy.