PIELUSZKI

Zamiast jednorazowych pieluch z tworzywa sztucznego idealnie sprawdzą się pieluszki wykonane z tkaniny, która zapewnia skórze noworodka stały dopływ powietrza. To naturalne rozwiązanie jest z nami od wieków i dziś rodzice coraz częściej do niego wracają. Tekstylne pieluszki dla dzieci posiadają miękką, elastyczną warstwę dbającą o to, by nie przepuszczała wilgoci. W efekcie warstwa chroni ubranko malca przed przeciekaniem. Co więcej znacznie lepiej dopasowują się do kształtu i rozmiaru pupy.


Miej tekstylne pieluchy zawsze w pogotowiu

Zwykle do przewijania niemowląt stosuje się pieluchy jednorazowego użytku, aby usprawnić opiekę nad małym dzieckiem. Jednakże oprócz nich warto posiadać komplet wielokrotnych pieluch z wysokiej jakości materiału, w tym bawełny organicznej czy bambusa. Albowiem tekstylne pieluchy stanowią alternatywne rozwiązanie dla produktów, które okazuje się, że podrażniają skórę niemowlęcia. W dodatku będą pełnić funkcję dobrego podkładu, prześcieradła, okrycia, otulacza, myjki, ręcznika czy ścierki.

Pieluchy tekstylne to zatem wielozadaniowe akcesorium, znajdujące zastosowanie w wielu sytuacjach.

Zalety stosowania muślinowych pieluch

Pieluchy muślinowe to gadżet, który posłuży nam przez dłuższy okres. Przydadzą się nawet wtedy, gdy dziecko nauczy się samodzielnie załatwiać w nocniku, a mianowicie będą mogły zostać wykorzystane do wielu innych zadań. Ich materiał jest tak trwały i niezwykły, że aż szkoda nie wykorzystać go w roli cienkiego prześcieradła, kocyka, delikatnej myjki do kąpieli, awaryjnego śliniaka a także praktycznej ścierki do wycierania buzi.

Na szczególną uwagę zasługuje między innymi bawełna muślinowa o miękkiej i przyjemnej w dotyku fakturze, dzięki czemu zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania na co dzień.

Czy muślinowe pieluszki są bezpieczne dla niemowląt?

Oczywiście, że tak. Pieluchy z bawełny muślinowej są w 100% naturalne pozbawione sztucznych składników i chemii, które mogłyby podrażnić skórę dziecka. Dzięki temu stanowią wyjątkowy podkład do zmiany pieluszki o wysoce chłonnych właściwościach i odpowiedniej cyrkulacji powietrza. To pozwala skutecznie zapobiec przegrzaniu i przepoceniu się w dzień lub w nocy.

Warto zaznaczyć, że takie organiczne pieluchy muślinowe są oznaczone specjalnym standardem, co odróżnia je od pozostałych produktów tekstylnych. Wybierając pieluchy tekstylne z certyfikatem możemy więc mieć pewność, że ich skład nie zaszkodzi zdrowiu dziecka.