OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Święta bożonarodzeniowe to chyba ulubione święto dzieci, gdyż to właśnie wtedy dom napełnia się magiczną atmosferą i oczywiście wyczekują na pierwszą gwiazdkę, by otrzymać swoje prezenty. Stąd też przygotowaliśmy szeroki katalog ozdób świątecznych, które pomogą udekorować całe mieszkanie. Nie zapomnij poprosić dziecko o pomoc, bowiem odczuje wtedy, że jest częścią tej magicznej świątecznej atmosfery. Oprócz pięknych ozdób choinkowych oferujemy różnego rodzaju świece, kalendarze adwentowe czy świąteczne skarpety.


Co zrobić, aby dziecko poczuło magię świąt Bożego Narodzenia?

Chcesz sprawić, aby Twoje dziecko od małego pokochało święta Bożego Narodzenia? W takim wypadku zastanów się nad tym, jak udekorować całe mieszkanie. To właśnie świąteczne dekoracje, które stawiamy na półkach i zawieszamy razem z dzieckiem sprawiają, że szaleje z radości. Co ważniejsze czuje się ważną częścią tego okresu świątecznego, gdyż np. decyduje o miejscu ozdoby choinkowej, bądź z pomocą rodzica ozdabia najwyższy czubek choinki.

Jakie ozdoby świąteczne kupić do domu?

Wobec tego w Twoim domu nie powinno zabraknąć pięknych kolorowych ozdób choinkowych, świątecznych skarpet, kalendarza adwentowego, świeczników i świec, łańcuchów i mieniących się lampek. W ten sposób dziecko widząc wyciągnięty karton pełen ozdób będzie wiedziało, że zbliżają się święta i wspólne dekorowanie domu. Po zawieszeniu dekoracji wprowadzają one nie tylko magiczny klimat do wnętrza, ale też pozytywnie wpływają na nastrój każdego domownika, w tym dziecka.

Inne dekoracje świąteczne

Oczywiście można zastosować także wiele innych ozdób świątecznych w swoim domu. Wszystko zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji i gustu. Na uwagę zasługują kokardy na drzwi, sztuczny śnieg na oknach, stojące figurki typu anioły czy nawet przytulanki świąteczne. Dodając je do swojej dekoracji z pewnością uzyskasz oryginalną atmosferę świąt, którą pokocha każde dziecko. Do tej atmosfery dobrze pasują miękkie przytulanki w formie zwierząt, zachowanych w świątecznych barwach - czerwieni, zieleni, bieli i złota.

Nie zapomnij o kalendarzu adwentowym, który pozwala odliczać dziecku do zbliżającej się Wigilii. Polecamy wybrać tekstylny kalendarz z przegródkami, dzięki czemu można wypełnić go drobnymi upominkami wybranymi przez rodziców na każdy dzień.