OKULARY

Zapewnij swojemu dziecku najlepszą ochronę latem! Pamiętaj, że okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt i dzieci to podstawowa ochrona, która zapobiega przedostaniu się szkodliwych promieni słonecznych do ich oczu. Długa ekspozycja na słońcu ma negatywny wpływ na rozwój narządu wzroku każdego dziecka. Na szczęście wybierając odpowiedni model okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV unikniesz zagrożeń, które mają fatalne skutki dla zdrowia.


Czy dzieci mogą nosić okulary przeciwsłoneczne?

Niedojrzałe oko dziecka nie jest w stanie dobrze przefiltrować promieni słonecznych, przez co są narażone na liczne problemy, takie jak silny ból gałek ocznych, uszkodzenie siatkówki, zapalenie rogówki lub spojówki, ubytków nabłonka, pojawienie się w przyszłości jaskry, a także zwyczajne pogorszenie się wzroku. Dlatego też noszenie okularów z filtrem UV przez dzieci jest niezwykle ważne.

Warto jednak zaznaczyć, że u niemowląt do 4 roku życia rozwijają się zdolności poznawcze narządu wzroku, więc nie powinno się ich wystawiać na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych w momencie, gdy promieniowanie jest najbardziej intensywne. Można zacząć przyzwyczajać je do noszenia okularów, lecz jedynie od czasu do czasu tak, by nie stanowiły żadnego ryzyka dla rozwoju. Natomiast starsze dzieci powyżej 4 lat+ mogą bawić się na świeżym powietrzu z okularami bez ograniczeń.

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać dla dziecka?

Najlepszymi okularami dla dzieci są te wykonane z tworzywa odpornego na wyginanie i rozciąganie. Rodzice dobrze zdają sobie sprawę, że małe dziecko to wulkan tryskającej energii, który nie usiedzi spokojnie w jednym miejscu. Lubi bawić się na świeżym powietrzu i ma jednocześnie skłonność do patrzenia prosto w słońce. Dlatego też wybierając okulary z filtrem UV najlepiej postawić na materiał, zmniejszający ryzyko ich uszkodzenia. Ponadto warto, by były one lekkie, ponieważ nie będą im one przeszkadzały i szybciej przyzwyczają się do noszenia okularów na nosie.

Na jakie parametry powinno się zwrócić uwagę w okularach dziecięcych?

Przeciwsłoneczne okulary dla niemowląt i dzieci powinny przede wszystkim posiadać zabezpieczenie w postaci filtru UV, który efektywnie chroni oczy przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Jednak nie wszystkie modele nadają się do noszenia, a mianowicie często w sklepach można spotkać zwykłe szkła o niewystarczająco wysokim filtrze. W naszym sklepie BEBE SPACE znajdziesz wysokiej jakości okulary dziecięce o odpowiednich parametrach, ponieważ dobrze wiemy, jak ważna jest ochrona oczu u najmłodszych. Mianowicie gwarantujemy szkła z filtrem 400 UV, który znakomicie pochłania promienie słoneczne.

Oprócz tego mogą one posiadać dodatkowo zabezpieczenie w postaci powłoki polaryzacyjnej, niwelującej odblaski świetlne. W rezultacie okulary z polaryzacją sprawiają, że dziecko widzi wyraźniej otaczający go świat o bardziej żywych i intensywnych kolorach.