OBUWIE

Z przyjemnością przedstawiamy szeroki asortyment obuwia dziecięcego, w tym kapci, butów niechodzki, sandałów i trampek. Zebrane tutaj buty wykonane są z najwyższej jakości naturalnych materiałów, które zapewniają komfort, wygodę, bezpieczeństwo, odpowiednią cyrkulację powietrza i właściwości wodoodporne. Co więcej każdy z nich jest idealnie wyprofilowany do małych stóp dziecka, dzięki czemu każdy rodzic bez problemu znajdzie taki rodzaj obuwia, który będzie odpowiadał jego potrzebom.


Od kiedy powinno się zakładać buty dziecku?

Jeśli chodzi o niemowlęta to istnieją sytuacje, w których trzeba faktycznie zakładać im buty na stopy. Takimi sytuacjami są zabawy na zewnątrz, spacery i przybywanie w domu podczas jesieni lub zimy. To właśnie w takich chwilach dziecko jest narażone na skaleczenie czy przeziębienie, na skutek wychłodzenia. Dlatego też każdy rodzic powinien przygotować odpowiednie obuwie dla niemowląt typu niechodki i kapcie w wyprawce dla swojego dziecka.

Pamiętaj jednak, że najlepiej jest, jak dziecko chodzi boso, ale w wymienionych sytuacjach nie wahaj się założyć mu specjalnie wyprofilowane obuwie, które ochroni jego stópki. Odpowiednie buty dla niemowląt są lekkie, elastyczne i dopasowane do budowy stopy. W ten sposób założone obuwie nie będzie ograniczać jego ruchów, a nawet wspomoże trening zwinności, motoryki i stabilizacji.

Zadbaj o to, by w wybranych kapciach dziecko czuło się niemal tak samo jak boso. Z tej racji zrezygnuj z modeli z usztywnieniami w kostkach, wgłębieniach czy wypustkach na podeszwie.

Jakie obuwie dla dziecka kupić na spacery?

Na spacery, gdzie dziecko przebywa jeszcze tylko w wózku polecamy użyć kapcie lub buty niechodki. Będą one bowiem chronić stopy przed chłodem i nie przeszkadzają niemowlęciu podczas drzemki. Z kolei starsze dzieci, które już same wyrywają się do chodzenia po dworze najlepszym wyjściem są sandały i trampki.

Dostępne obuwie dziecięce w sklepie

W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju obuwie, które przyda się na każdym etapie rozwoju dziecka - w trakcie raczkowania, stawiania pierwszych kroków i chodzenia. Dzięki nim skutecznie ochronisz dziecięce stopy przed chłodem, wilgocią i skaleczeniami. Co więcej nie ograniczają ich w żaden sposób, więc dostarczają pełen komfort i wygodę noszenia.

Warto zaznaczyć, że im szybciej zaczniesz zakładać niemowlakowi buty, tym prędzej przyzwyczai się do chodzenia w obuwiu. Wobec tego to bardzo ważne, aby w przyszłości nie mieć zbyt dużych problemów z zakładaniem mu butów.

Na ten moment przygotowaliśmy 4 rodzaje obuwia dla dzieci: niechodki, kapcie, sandały i trampki. Każdy z nich jest wykonany z lekkich i oddychających materiałów oraz posiada szerokie noski, elastyczną i płaską podeszwę. Gwarantujemy, że wybraliśmy je starannie spośród cenionych producentów artykułów dziecięcych, dzięki czemu spełniają odpowiednie wymogi dla anatomii stopy u niemowląt.