NIEMOWLĘ

Rozwój sensoryczny niemowlęcia jest bardzo ważny, dlatego też warto rozpocząć jego stymulację za pomocą specjalnych zabawek, dzięki którym lepiej pozna otaczający go świat. Zabawki sensoryczne pomagają odkrywać nowe kolory, dźwięki czy tekstury. Wobec tego przygotuj zestaw zabawek dla swojego dziecka wybierając naturalne produkty z naszej oferty. Oferujemy między innymi szeroki zakres silikonowych piłek aktywizujących, kreatywnych klocków, kauczukowych gryzaków, grzechotek, lalek, pozytywek, książek, czy nawet piramid do samodzielnego układania.


Jakimi zabawkami może się bawić niemowlę?

Tak naprawdę, nawet kilku miesięczne dziecko może zacząć bezpiecznie bawić się różnymi zabawkami. Nie mogą być one dla niego zbyt skomplikowane, ale dziś to żaden problem. Albowiem na rynku artykułów dziecięcych istnieje wiele zabawek przeznaczonych dla konkretnych grup wiekowych, w tym od 0+ i w górę. Do najpopularniejszych z nich zalicza się między innymi piłki aktywizujące, klocki, gryzaki, przywieszki, grzechotki, lalki, przytulanki, pozytywki, książki i wiele innych.

Wszystkie wymienione zabawki znajdziesz w naszym sklepie Bebe Space. Dzięki czemu bez problemu wybierzesz zabawkę dla niemowlaka, która będzie dobrym pomysłem na prezent i jednocześnie wspierała jego rozwój.

Na co zwrócić uwagę kupując zabawkę dla noworodka?

Pamiętaj jednak, aby zwrócić szczególną uwagę na materiał i samo wykonanie zabawki dla niemowlaka. Albowiem zabawka dla takiego małego dziecka musi spełniać szereg warunków, by nie zagrażała bezpieczeństwu i zdrowiu. Dobrze wiemy, że dzieci nie zdają sobie jeszcze sprawy z wielu rzeczy, przez co często biorą zabawki do ust, gryzą je, ssą, uderzają oraz rzucają nimi w dal.

Z tej racji zabawka powinna posiadać niezbędne atesty, pozwalające na bezpośredni kontakt z dzieckiem, nie może zawierać w sobie żadnych sztucznych substancji chemicznych, a sam jej kształt powinien być zaokrąglony i pozbawiony wszelkich ostrych krawędzi lub innych elementów.

Jaka zabawka będzie idealna na prezent dla niemowlaka?

Jeśli nie masz pojęcia, co kupić na prezent na babyshower lub pierwsze urodziny dziecka. To z całą pewnością zabawki uratują Cię z opresji. Dowolna zabawka przeznaczona dla niemowląt 0+ przyda się każdemu rodzicowi, by zająć na chwilę swoje dziecko. Co więcej niemowlaki potrafią szybko znudzić się jedną zabawką i brać w ręce kolejną, więc im więcej zabawek będą miały do wyboru, tym lepiej.

Spróbuj wybrać zabawkę dla niemowlaka, która będzie pomagać rozwijać jego wyobraźnię, ćwiczyć koncentrację i zdolności motoryczne. Doskonały wybór będą stanowić przywieszki i pozytywki na kołyskę lub wózek, wszelkie zabawki sensoryczne, grzechotki i gryzaki, klocki, książki oraz przytulanki. Oprócz tego warto pomyśleć nad matą do zabawy, chodzikami, jeździkami i pchaczami, gdyż przydadzą się one bez dwóch zdań w momencie, gdy niemowlę będzie gotowe rozpocząć naukę chodzenia.